Штраф за генератор: в Україні рішення альтернативного світла може обернутись проблемою

0 коментарів 39717 перегляд

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Через відключення світла багато жителів країни вже не перший рік шукають альтернативні джерела електроенергії. Досить багато громадян обирають генератори, які ставлять на балконі, проте таке рішення може стати для них пасткою – як фінансовою, так і небезпечною для життя. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”, посилаючись на Держспоживслужбу. 


Встановлення генератора у власній квартирі може бути небезпечним рішенням, адже пристрій може спалахувати або навіть вибухнути. Відомо, що згідно з правилами пожежної безпеки, встановлювати паливні генератори можна лише на відкритому повітрі. Також вони повинні стояти на відстані не менше шести метрів від вікон, дверей та гаражів, тому це неможливо, якщо встановлювати його у багатоповерхівці.

Однак, як зазначають фахівці, все ж таки є більш безпечна альтернатива – інверторні та акумуляторні генератори. Такі пристрої повинні бути повністю закритими і з правильною синусоїдою, а після встановлення вікна балкона повинні бути постійно відкритими. Також необхідно заміряти рівень токсичного газу в квартирі та обов’язково подбати про пожежну безпеку.

Йдемо далі. Одним з найважливіших мінусів генераторів під час використання є високий рівень шуму. В Україні санітарні норми допускають рівень шуму на прилеглих до житлових будинків територіях вдень 55-70 дБ, а уночі 45-60 дБ.
Згідно з законом “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, шумове забруднення є причиною для штрафу. Кодекс адміністративних правопорушень передбачає для порушників усне попередження та штраф у розмірі 5-15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для фізичних осіб (85-255 грн) та від 15 до 30 для юридичних осіб (255-510 грн).

Водночас якщо людина ще раз вчинить порушення, то штраф для громадян зросте до 15-30 неоподатковуваних мінімумів доходів (255-510 грн), а для юридичних компаній – до 50-150 мінімумів (850-2550 грн) з конфіскацією джерела шуму.

Важливо – штраф призначається після звернення до поліції сусідів, які скаржаться на галас. Виміряти рівень забруднення має Санепідемстанція – кількість децибелів від працюючого генератора має бути зазначено у відповідному акті. Поліція має ухвалити заяву, скласти протокол, опитати та взяти свідчення у свідків і направити справу до суду, який може ухвалити рішення про виплату штрафу.

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x