В Україні знизили граничний вік призовників – хто тепер підпадає під мобілізацію

0 коментарів 26082 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


В Україні знизили призовний вік з 27 до 25 років. Відповідний законопроєкт підписав президент України Володимир Зеленський 2 квітня, передає “Бессарабія INFORM”. 


На сайті парламенту зазначається, що сьогодні президентом підписано закон “Про внесення змін до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”. Закон набуває чинності на наступний день після публікації.

Зазначимо, за даний закон парламент проголосував 30 травня 2023 року. Тоді його підтримали 304 депутати.

Ініціатором виступило Міністерство оборони України. Було зазначено, що під час дії правового режиму воєнного стану немає потреби у перебуванні громадян на військовому обліку призовників до 27 років.

Адвокат Тарас Никифорчук зазначав, що після зниження граничного віку призовників до 25 років з’явиться досить серйозна велика група молодих людей, яких можна буде призвати до Збройних Сил України.

Водночас адвокат Ростислав Кравець зазначав, що українців до 25 років, які не служили в армії та мають статус призовника, можуть мобілізувати лише за їхньою згодою. Він наголошував, що мобілізовувати примусово чоловіків до 25 років, які не проходили службу, заборонено.

Втім, якщо чоловік має статус військовозобов’язаного, то мобілізувати його до 25 років цілком мають право. Поняття “призовник” та “військовозобовʼязаний” часто плутають, вважаючи їх одним і тим самим. Проте це не зовсім так.

Призовники – особи, приписані до призовних дільниць. Вони підлягають призову на строкову службу або ще не проходили її. А військовозобов’язані – це особи, які перебувають у запасі для комплектування ЗСУ та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави.

Адвокат зазначав, що для цих двох категорій навіть існують різні військові обліки.

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x