“Чорнобиль. Відродження. Лелека чорний”: НБУ вводить в обіг пам’ятну монету
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Сьогодні, 26 квітня, у 38-му річницю Чорнобильської катастрофи, НБУ вводить в обіг пам’ятну монету “Чорнобиль. Відродження. Лелека чорний”. Це вже четверта монета з серії, присвяченої відродженню дикої природи на території Чорнобильського заповідника. Про це, із посиланням на Нацбанк України, повідомляє «Бессарабія INFORM».
У НБУ пояснили, чому цьогоріч саме лелека чорний. Цей рідкісний птах став одним із своєрідних символів відродження життя в Чорнобильській зоні.
«Це один із двох видів лелек, що зустрічається у фауні України. Оселяється переважно біля лісових озер чи лісових боліт. На відміну від білого лелеки, цей птах – дуже обережний та намагається уникати людей, тому представників його виду побачити можна дуже рідко. Лелека чорний занесений до Червоної книги України та Європейського червоного списку, охороняється Бернською і Боннською конвенціями», ─ йдеться у дописі.
На даний час популяція цих птахів на території Чорнобильського заповідника зростає, що свідчить про відновлення екосистеми регіону та про те, що заповідник стає осередком біорізноманіття навіть в умовах радіаційного забруднення.
Як виглядає монета?
На реверсі монети на тлі пейзажу зображено лелеку чорного кольору, над яким угорі – пташенята в гнізді.
На аверсі – в центрі розміщено символічне колесо життя, що знаменує відродження природи: стилізований міжнародний знак “Радіаційна загроза”, оповитий листям, навколо якого тварини, популяції яких розвиваються у 30-кілометровій зоні відчуження, зокрема лелеки чорного, коня Пржевальського, рисі, зубра, лося та бурого ведмедя.
Пам’ятна монета номіналом п’ять гривень виготовлена з нейзильберу. Її тираж – 40 000 шт. (у тому числі 20 000 шт. у сувенірному пакуванні).
У НБУ розповіли, що придбати монету можна буде вже відсьогодні з 10:00 в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ.
«Крім того, монети поступово реалізовуватимуться і банками-дистриб’юторами (АТ АБ “УКРГАЗБАНК”, АТ “АБ “РАДАБАНК”, АТ “ТАСКОМБАНК”, АТ КБ “ПриватБанк”) – у міру їх відвантаження Банкнотно-монетним двором НБУ. Детальнішу інформацію про початок реалізації та точки продажу монет дізнавайтеся на їхніх офіційних сайтах», ─ додали в установі.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Білгород-Дністровський