Рада ЄС ухвалила рішення, що відкриває шлях до використання прибутків від заморожених активів рф на користь України

0 коментарів 6804 перегляду

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Рішення Ради ЄС уможливлює використання прибутку від заморожених російських активів на користь України. Про це розповіла Ірина Мудра, заступник Міністра юстиції України, повідомляє «Бессарабія INFORM», посилаючись на КМУ.


Рішення та постанова, прийняті Радою, роз’яснюють зобов’язання центральних депозитаріїв цінних паперів, що володіють замороженими активами і резервами Центробанку росії.

«На даний момент в юрисдикціях партнерів по G7, ЄС та Австралії заморожено 260 млрд євро активів Центрального банку росії, причому більше двох третин з них – в ЄС. Прийняте Радою ЄС рішення роз’яснює, зокрема, правовий статус доходів, які отримують центральні депозитарії від користування російськими активами. Це відкриває шлях до використання прибутку від заморожених російських активів на користь України», – зазначила заступник Міністра юстиції України.

Рада, зокрема, ухвалила, що депозитарії, які володіють активами центробанку Росії на суму понад 1 млн євро, повинні окремо враховувати залишки коштів, що накопичилися в результаті обмежувальних заходів ЄС, а також мають зберігати відповідні доходи окремо.

Крім того, депозитаріям заборонили розпоряджатися отриманим чистим прибутком.

Відповідне рішення дає можливість Раді встановити фінансовий внесок до бюджету ЄС, зібраний за рахунок прибутку від користування росактивами. Кошти хочуть спрямувати для підтримки України та її відновлення і реконструкції.

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x