На Одещині рибна галузь на шляху до сталого розвитку – плани та перспективи
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Вчора, 28 лютого, керівники профільних департаментів Одеської обласної адміністрації були присутні на нараді, що відбулася в Міністерстві аграрної політики та продовольства України. Головною темою наради була розробка та реалізація програми розвитку галузі рибного господарства на період з 2024 по 2029 роки. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM” з посиланням на Департамент аграрної політики, продовольства та земельних відносин ООДА.
Враховуючи сучасний стан рибної галузі в Україні, головні напрямки розвитку на наступні п’ять років були чітко визначені. Серед них – стимулювання розвитку прибережних територій, створення додаткових робочих місць у секторі рибальства, підтримка рибництва через реалізацію рибопосадкового матеріалу, відновлення біорізноманіття та стабільності екосистеми, формування промислових запасів водних біоресурсів, збільшення добування водних біоресурсів та підтримка продовольчої безпеки держави.
У Одеській області вирощування рибопосадкового матеріалу здійснюють три суб’єкти аквакультури, які у 2023 році виростили 64 тисячі екземплярів молоді риб. Таким чином, створення належних умов функціонування рибогосподарського комплексу області є одним із важливих напрямків програми. Це передбачає стабілізацію та нарощування рибної продукції, а також підвищення ефективності використання рибних запасів, їх відтворення та охорону.
Аналіз надходжень до місцевих бюджетів також вказує на позитивні тенденції. Сплата за спеціальне використання водних біоресурсів вже стала значним джерелом доходу: лише за 2024 рік надходження з річки Дунай та інших водойм області зросли на понад 6 мільйонів гривень порівняно з попереднім роком.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл