“Вибуховий” бізнес: Одеські поліцейські розкрили “чорний ринок” боєприпасів, які незаконно вивозилися із зони бойових дій
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Спільна спецоперація поліції та Служби безпеки України призвела до затримання організатора злочинного угруповання та його спільників, які займалися незаконним обігом боєприпасів. Група, в якій були громадяни однієї з країн Закавказзя та Республіки Молдова, спеціалізувалася на продажу зброї, гранат та набоїв різного калібру, які незаконно вивозилися із зони бойових дій. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”, посилаючись на ГУНП та СБУ.
Операція розгорнулася у жовтні минулого року після отримання оперативної інформації. За даними слідства, зловмисники в Одесі активно займалися отриманням та збутом трофейної зброї, яка нелегально завозилася зі звільнених районів на сході та півдні України. Спеціалісти виявили, що злочинці використовували особисті зв’язки в кримінальному середовищі для організації та утримання цієї злочинної схеми. Правоохоронці виявили чоловіка, який шукав покупця на ручну осколкову гранату Ф-1. Під час подальших слідчих дій встановлено, що це був один з учасників злочинної групи, відповідальний за “маркетинг” нелегального арсеналу та пошук покупців на чорному ринку.
Решта спільників також мали чітко розподілені функції: один виконував роль кур’єра, доставляючи арсенал із зон бойових дій. Протягом кількох місяців правоохоронці проводили негласні слідчо-розшукові дії та документували збут гранат Ф-1 та пістолетів “Макарова” з магазинами та набоями, за цінами від 150 до 450 доларів. Діяльність групи координував «злодій в законі» на прізвисько «Міндія».
Затримання злочинців відбулося під час чергової реалізації, коли група продала постійному покупцеві три гранати Ф-1 за 450 доларів. У результаті проведених обшуків правоохоронці вилучили весь арсенал та інші матеріали, які направили на експертизу.
З незаконного обігу поліцейські вилучили увесь збутий арсенал, який був направлений на експертизу. Під час санкціонованих обшуків також були вилучені мобільні телефони, гроші та інші речі, які можуть стати цікавими для слідства.
Трьом зловмисникам вже повідомлено про підозру у незаконному придбанні, носінні, зберіганні, передачі та збуті бойових припасів (частина 3 стаття 28, частина 1 стаття 263 Кримінального кодексу України). Четвертий фігурант, якому не розкрили всі схеми групи, відповідатиме за зберігання “товару” до моменту збуту ( частина 1 стаття 263 Кримінального кодексу України). Суд обрав усім чотирьом запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. За цими злочинами їм загрожує від трьох до семи років ув’язнення.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл