До нацпарку на Білгород-Дністровщині прилетіли десятки тисяч галагазів
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Днями до НПП «Тузлівські лимани» прилетіло з різних місць багато галагазів. Їх чисельність у парку наразі більш як 30 тисяч тільки на двох лиманах ─ Шагани та на південній частині Алібея. Про це, із посиланням на сторінку НПП, повідомляє «Бессарабія INFORM».
Галагази далеко не відлітають від місць гніздування – Причорноморських лиманів. Чисельність цих птахів на лиманах зараз повністю залежить від наявності корму ─ розповідають науковці.
«Раціон галагаза складається переважно з поживи тваринного походження. Харчується дрібними ракоподібними, молюсками, і взимку в невеликій кількості вживає в їжу вегетативні частини рослин і водорості. Чималу частку складають рачки артемії (Artemia salina) і личинки деяких двокрилих. Але найбільша доля в його їжі зараз це тони червоного мотиля (див. фото). Галагаз часто борознить каламутні мулисті узбережжя лиманів – витягує шию і повертає її праворуч-ліворуч, пропускаючи через дзьоб весь намул. На внутрішніх водоймах здобуває поживу на плаву, але на відміну від більшості качок не пірнає. Галагаз – довірливий і естетично привабливий птах, справжня перната прикраса Тузлівських лиманів. Спостереження за галагазом навіть увійшли у відому книгу нобелевського лауреата Конрада Лоренца, присвячену агресії – інстинкту боротьби проти побратимів по виду. Хоча шлюбні ігри і бійки у галагазів спостерігаються щороку, партнери зберігають вірність один одному упродовж всього життя», ─ йдеться у дописі.
Цікавим є той факт, що гніздо галагази часто роблять у норі. Часто використовуються старі нори ссавців – шакалів, лисиць, борсуків.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Білгород-Дністровський