Переохолодження може привести до зупинки серця ─ у МОЗ нагадали, як врятувати постраждалого під час погіршення погодних умов
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
У Міністерстві охорони здоров’я через значне погіршення погодних умов нагадали, як вчасно розпізнати переохолодження, та що робити, якщо це сталося. Про це, із посиланням на Міністерство, повідомляє «Бессарабія INFORM».
Як розповіли медики, при першому ступені з’являються лихоманка, слабкість, втома і сонливість. Розвивається дрібне (холодове) тремтіння м’язів і «гусяча шкіра».
При другому ступені холодове тремтіння досягає максимуму, з’являється поверхневе охолодження, сонливість переходить у розлад свідомості.
При третьому ступені, якщо перестає бути холодно, ─ це гіпотермія, яка може призвести до зупинки дихання та серця. Можлива втрата свідомості. Без термінової допомоги потерпілий може померти!
Що робити, аби запобігти переохолодженню:
- Знайдіть укриття від холоду. Можливо, поруч є «пункт незламності». Перемістіть туди постраждалого.
- Заспокойте і викличте «103». Слідуйте вказівкам диспетчера.
- Зніміть з постраждалого холодний чи вологий одяг.
- За можливості дайте йому безалкогольний теплий напій.
- Накрийте термопокривалом або ковдрою і будьте поряд до приїзду медиків.
- Якщо стан людини погіршується, повторно зателефонуйте на номер «103».
- Якщо постраждалий знепритомнів і не має ознак життя, розпочніть серцево-легеневу реанімацію.
«Без потреби не виходьте з дому! Не виїжджайте на дорогу. Перечекайте несприятливі погодні умови вдома. Наразі на дорогах слизько, є замети, непроїзні місця, затори, ДТП. Бережіть себе та своїх близьких. Не ризикуйте життям!», ─ закликають медики.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Білгород-Дністровський