Міністр аграрної політики та продовольства України та делегація з Німеччини відвідали Бессарабію
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Вчора, 5 жовтня, в одному з районів Бессарабії зустрічали Міністра аграрної політики та продовольства України Миколу Сольського та делегацію Федеративної республіки Німеччини. У ході поїздки представники Одещини та закордонні партнери обговорили ряд нагальних питань в аграрному секторі. Про це, із посиланням на Департамент аграрної політики, продовольства та земельних відносин ОДА, повідомляє «Бессарабія INFORM».
Головні питання, що обговорювалися під час зустрічі, стосувалися зміцнення економіки, посилення експорту та відкриття за допомогою західних партнерів нових можливостей в агросекторі.
Від Одеської області у зустрічі взяли участь заступник голови ОДА Андрій Фігель, директорка галузевого департаменту Алла Стоянова, начальник Ізмаїльської РВА Родіон Абашев, Ізмаїльський міський голова Андрій Абрамченко, начальник Ізмаїльської філії ДП «АМПУ» Олександр Істомін та інші представники.
Одним із перших делегації відвідали морський торговельний порт, який внаслідок російського обстрілу зазнав значних пошкоджень. Міністр Микола Сольський ознайомив іноземних гостей із ситуацією щодо постійних обстрілів критичної та портової інфраструктури півдня країни.
«Останні місяці південь України під ворожим прицілом щодня: ракети, безпілотні літальні апарати підло б’ють по зерновим терміналам та портовій інфраструктурі. Потрощені та згоріли ангари, зруйновані стратегічні об’єкти, а найстрашніше – поранені та загиблі наші люди. Ворог цілеспрямовано б’є по Дунайському кластеру, по експорту українського зерно. Але тримаємось. Тримаємось, в тому числі, завдяки міжнародній підтримці з боку друзів з Німеччини. Й це не гучні слова. Відносини з тими, хто підставив плече в надскладні часи, переплавляються у дружбу, яка носить й економічний, й військовий, й соціальний характер підтримки. Та результат нашої взаємодії сьогодні дуже вагомий — відкриття фітосанітарної і ветеринарної лабораторії», – підкреслив Міністр.
Також західним партнерам презентували роботу фітосанітарної й ветеринарної лабораторії, яку нещодавно відремонтували та оснастили сучасним обладнанням за сприяння Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) за фінансової підтримки Європейського Союзу та Японії.
«Якість зерна має бути підтверджена, щоб бізнес мав змогу працювати легко. Дякую партнерам з Німеччини за всебічну підтримку. Разом нам вдалося побудувати систему фітосанітарного контролю для всього півдня України. Впевнений, що багато планів ще попереду», – додав заступник Голови Держпродспоживслужби України Вадим Чайковський.
У ході робочої поїздки члени делегації відвідали й одного з найпотужніших стейкхолдерів Дунайського кластеру.
«Агресор намагається всіляко знизити експортний потенціал України, але продовжуємо працювати: створено нові потужності в інтересах усього світу та України», – розповів заступник генерального директора компанії «Нібулон» Михайло Різак.
Заступник голови ОДА Андрій Фігель наголосив, що кожен ворожий обстріл означає зростання ризиків втрати вантажу й транспорту.
Начальник Ізмаїльської РВА підкреслив важливість співпраці з міжнародними партнерами.
«Ми зацікавлені у співпраці та зміцненні економічних відносин, що передбачає залучення інвестицій, організацію економічних місій, допомогу українським виробникам в організації експорту до ЄС», — наголосив Родіон Абашев.
Алла Стоянова у свою чергу зазначила, що навіть попри війну, започатковано чимало проєктів, які вже працюють на відбудову країни.
«Стратегічним фундаментом відновлення має стати зміцнення експортної моделі розвитку. Але вона повинна бути орієнтованою не на сировину, як раніше, а на всі групи товарів. Особливо на продукцію з високою доданою вартістю. Щоденне посилення нашої економіки – це потужна переробка, зміцнення якої вже активно втілюється в нашому регіоні», – наголосила вона.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Білгород-Дністровський