Магія мистецтва: відбулося відкриття щорічної традиційної регіональної виставки “Буджацька палітра” в Ізмаїлі – як потрапити
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
З давніх-давен Бессарабія славилася своїм багатим культурним спадком і талановитими людьми. Наш край був центром різних етнічних груп, культур і традицій, які зараз відображаються у розвитку багатогранної спадщини. Як доказ цьому – виставка “Буджацька палітра” в Ізмаїлі, яка наразі працює в Ізмаїльській картинній галереї. Знайомилися з прекрасним й журналісти “Бессарабії INFORM”.
Зазначимо, щорічна традиційна регіональна виставка робіт художників відбувається у столиці Придунав’я з 2001 року, та зазвичай присвячена Дню міста.
Цього року у події взяли участь 39 художників із різних міст та районів, зокрема з Ізмаїлу, Кілії, Рені, Арцизу, Чорноморська. Вони представили глядачам 87 творів мистецтва, включаючи живопис, графіку та декоративно-прикладне мистецтво, які вражають своєю різноманітністю у використанні технік, стилів, відображенні настрою та вибору тематики, але їх об’єднують спільна любов до рідної землі, виразний автентичний колорит та натхнення, яке вони отримують від краси навколишньої природи.
Виставка “переносить” у неймовірну подорож в світ живопису, яка захоплює і вражає щирістю та красою творів. Спостерігаючи за різними полотнами, відчуваєш художню душу, яка виразно виливається в роботу. Тут можна знайти реалістичні пейзажі, витончені та яскраві натюрморти, вражаючі абстракції, імпресіонізм, сучасне мистецтво, а також багато інших напрямів, які збуджують думки та емоції у глядачів.
Відмінна риса цієї виставки – індивідуальність художника та його власне бачення світу. Унікальний стиль і підхід робить кожну картину особливою і відмінною від інших, завдяки чому виникає почуття взаємодії та гармонії з митцями, які розповідають свою особисту історію.
Окремої уваги заслуговують картини, присвячені темі війни. Її страшна реальність і вплив на життя людей та суспільство, біль і страждання, важливість миру та співчуття – мотиви, які простежуються у творах бессарабських митців. Художник вдається до натуралістичного підходу, але також має вміння відбирати і узагальнювати деталі, що створює сильні, неповторні образи у творах.
Ця виставка – демонстрація потужної сили мистецтва у вираженні почуттів та баченні світу, заклик до рефлексії над власним сприйняттям світу та нашим ставленням до важливих суспільних тем, таких як війна і мир.
На жаль, бракує одного – відсутності серед містян поняття престижності походу до галереї. Дивують яскравість виставки і дійсно невелика кількість відвідувачів. За думкою працівників галереї, це величезна проблема, яку треба вирішувати системно, починаючи зі школи. Натомість серед містян чутно скиглення про те, що духовність деградує…
“Мало приходять, ну от порівнюю з часом до повномасштабної війни – тоді все ж більше людей приходило. Здебільшого цього року бачимо переселенців. Наші (ізмаїльці, – ред.) рідко коли забігають, мабуть, часу немає. Але загалом і переселенців трохи поменшало. Лише на відкриття багато студентів приходять та самоорганізовані класи”, – бідкається співробітник картинної галереї.
Прикро, але ще не пізно все виправити. Виставка працюватиме впродовж наступних кількох тижнів. Повірте, це того варте, адже картинна галерея – це не просто місце, де виставлені картини, це місце, де прокидається душа, де знаходиться розрада від повсякденних клопотів, і де маєш можливість зануритися у світ мистецтва і краси. Це той рятувальний жилет, який дозволяє не здуріти від новин сьогодення.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл