Червонокнижні види осетрових знову з’являться у водах Дунаю: біля Вилкового провели зариблення акваторії української частини ріки
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
У Головному управлінні Держпродспоживслужби розповіли про зариблення акваторії української частини Дунаю червонокнижними видами осетрових риб. Роботу проводили біля Вилкового. Про це, із посиланням на управління, повідомляє «Бессарабія INFORM».
Заяву на проведення зазначених робіт подала Громадська спілка «Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна). Тож, відповідно до графіка робіт з відтворення водних біоресурсів у річці Дунай у 2023 році, комісія у складі спеціалістів Ізмаїльської районної державної лікарні ветеринарної медицини спільно із фахівцями управління Державного агентства меліорації та рибного господарства в Одеській області, Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу, Ізмаїльської районної державної (військової) адміністрації проконтролювали процес проведення цих робіт.
«Збереженням осетрових «Всесвітній фонд природи Україна» займається понад п’ять років. Його проєкт «Життя дунайським осетровим» дозволив значно посилити цю роботу на державному рівні, запропонувавши основу для Плану дій щодо збереження осетрових риб в Україні на період до 2029 року», ─ повідомили в управлінні.
Під час зариблення до водойми випустили тисячу екземплярів стерляді прісноводної та півтори тисячі екземплярів осетра руського. Цьогорічні роботи проводились відповідно до сучасних наукових рекомендацій, що стимулюватиме максимальну виживаність випущених особин як в короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.
В управлінні також зазначили, що вселення осетрових родини Acipenseridae – це ще один крок до відновлення дунайської популяції осетрових.
«Всі особини марковані спеціальним барвником, що дасть змогу відстежувати їх в межах всієї доступної для них акваторії Дунаю та Чорного моря», ─ йдеться у дописі.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Білгород-Дністровський