Однак, вона зауважила, що оздоровитися на пляжах можливо:
“У випадку створення додаткових заходів безпеки й вжиття відповідних застережень оздоровитися на узбережжі можливо, й будуть такі ділянки підготовлені. Проте це питання до місцевої влади, якщо вони зможуть своїми силами й ресурсами це забезпечити й позначити ці ділянки”.
Також вона зазначила, що питання з мінною небезпекою у Чорному морі не вирішене, й що після закінчення дії “зернової угоди” росіяни оголосили про додаткове замінування акваторії.
“Перевірити інформацію про додаткове замінування ми не можемо, але можемо констатувати, що понад 30 мін з початку цього року вже винесло до узбережжя в нашій зоні відповідальності, а це Миколаївщина, Одещина та Херсонщина. Треба також розуміти, що наслідки від підриву Каховської ГЕС ще не повністю вичерпані, оскільки сміття може залягати на глибині, або серед островів сміття, що дрейфують у морі”, — підкреслила Гуменюк.
Нагадаємо, до сьогодні, 10 серпня, Одеська, Білгород-Дністровська та Ізмаїльська РВА мали провести відповідну підготовку пляжів та до 17:00 подати акти про готовність до Одеської ОВА. Ті, хто не встигнуть до цього часу, можуть зробити це пізніше. Результати цієї підготовки стануть відомі пізніше.