Аккерман студентський: які професії можуть здобути випускники-2023 у закладах освіти Білгород-Дністровського
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Добігає кінця 2022-2023 навчальний рік і перед випускниками шкіл та їх батьками постає непросте питання ‒ майбутній вибір професії. Цьогоріч, як і попереднього року, до переживань щодо вступної кампанії додаються ще й непрості умови війни. Як визначитися, куди вступати у 2023 році в Білгород-Дністровському районі, спробували розібратися кореспонденти «Бессарабія INFORM» за інформацією офіційних джерел навчальних закладів.
ОКУ «Білгород-Дністровський медичний фаховий коледж»
Аби забезпечити кваліфікованими кадрами у галузі охорони здоров’я, Одеська комунальна установа «Білгород-Дністровський медичний фаховий коледж» готує фахових молодших бакалаврів на базі 9-х та 11-х класів на денній формі навчання за такими освітньо-професійними програмами: Сестринська справа, Лікувальна справа (на базі 9 класу) та Сестринська справа (на базі 11 класу).
Говорити про важливість медичних працівників у сучасному житті навіть немає потреби, а тому медицина – це та одна з тих сфер діяльності, яка завжди буде мати великий попит.
Білгород-Дністровський фаховий коледж природокористування, будівництва та комп’ютерних технологій
Сучасні професії пропонує опанувати Білгород-Дністровський фаховий коледж природокористування, будівництва та комп’ютерних технологій. Зокрема, тут можна здобути освіту за спеціальностями «Менеджмент», «Інженерія програмного забезпечення», «Будівництво та цивільна інженерія», «Геодезія та землеустрій», «Фінанси, банківська справа та страхування», «Агрономія», «Екологія», «Копм’ютерна інженерія», «Архітектура та містобудування».
Слід зазначити, що за останні роки попит на архітекторів та інженерів значно виріс. Аналізуючи сьогочасну ситуацію, експерти зауважують, що надалі необхідність у професіоналах даної галузі тільки зростатиме, адже відновлення країни ‒ її будинків, інфраструктури, дійсно потребуватиме комплексного кваліфікованого підходу, а зазначені професії увійдуть до числа елітних.
Те саме стосується і сільськогосподарської галузі. І хоча молоде покоління не завжди чітко розуміє її важливість, але агрономія протягом тривалого часу залишається однією з провідних сфер в Україні.
Білгород-Дністровський морський рибопромисловий фаховий коледж
Не менш цікаві та популярні спеціальності пропонує майбутнім студентам Білгород-Дністровський морський рибопромисловий фаховий коледж, серед яких «Харчові технології», «Водні біоресурси та аквакультура», «Облік і оподаткування», «Фінанси, банківська справа та страхування».
КЗ «Білгород-Дністровський педагогічний фаховий коледж»
Не можна залишити поза увагою і педагогічну сферу, якісну підготовку спеціалістів якої проводить КЗ «Білгород-Дністровський педагогічний фаховий коледж» за освітньо-професійними програмами підготовки фахового молодшого бакалавра: «Дошкільна освіта», «Початкова освіта», «Фізична культура і спорт», «Музичне мистецтво».
Білгород-Дністровський економіко-правовий фаховий коледж
Отримати сучасну та прибуткову професію також можна на базі Білгород-Дністровського економіко-правового фахового коледжу ВНЗ УКООПСПІЛКИ «Полтавський університет економіки і торгівлі». Заклад проводить навчання за спеціальностями «Право», «Харчові технології», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Облік і оподаткування», «Маркетинг», «Фінанси, банківська справа та страхування». І хоч скептики можуть сказати, що юристів та фінансистів останнім часом забагато, але кваліфіковані кадри за цими спеціальностями завжди отримають найкращу роботу.
ДНЗ «Білгород-Дністровський професійний будівельний ліцей»
Оволодіти робочою професією на базі 9-х та 11-х класів можливо, здобувши освіту в ДНЗ «Білгород-Дністровський професійний будівельний ліцей». Випускникам 9-х класів пропонується опанувати наступні професії: монтажник санітарно-технічних систем та устаткування; електрогазозварник; кухар, кондитер; майстер готельного обслуговування; майстер ресторанного обслуговування; робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків. На базі 11-х класів: електрогазозварник; кухар; кондитер; кондитер, майстер ресторанного обслуговування.
ДНЗ «Татарбунарське професійно-технічне аграрне училище»
Для здобуття професій за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник» ДНЗ «Татарбунарське професійно-технічне аграрне училище» пропонує наступний перелік: Оператор лінії у виробництві харчової продукції (перероблення фруктів, овочів, олієнасіння та горіхів); кухар; Виноградар; Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва категорія А1; Водій автотранспортних засобів (категорія «С1»); Маляр; Штукатур.
Сьогодні дані професії мають великий попит на ринку праці і роботодавці готові оплачувати роботу фахівцям цих галузей навіть вище, ніж, наприклад, економісту. Це і не дивно, адже в останні роки існує тенденція, що пов’язана із дефіцитом кадрів робочих спеціальностей.
Наголошуємо: отримати більш повну та детальну інформацію про діяльність, терміни і умови вступу школярів до вищезазначених навчальних закладів можна на офіційних сайтах або за номерами телефонів приймальних комісій.
Наостанок зазначимо, що ринок праці змінюється дуже швидко, проте за всіма вимогами моди встигнути неможливо, і тому краще обирати не просто професію, а саме ту діяльність, яка максимально підходить особистості підлітка і в якій йому буде цікаво розвиватися у майбутньому.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Білгород-Дністровський