Аукціон з продажу Білгород-Дністровського морського порту не відбувся: названо нову дату торгів та знижену ціну
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Перший аукціон з приватизації ЄМК ДП «Білгород-Дністровський морський торговельний порт», який був призначений на 3 березня, не відбувся. Учасники не подали заявки. Наступні торги з пониженням ціни заплановано на 13 березня. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив начальник регіонального відділення Фонду держмайна України по Одеській та Миколаївській областях Олександр Славський, передає Бессарабія INFORM.
За словами Олександра Славського, оновлено і стартову ціну об’єкту. Тепер вона складає 93,7 млн грн, що вдвічі менше за попередню – 187,6 млн. гривень.
“Відверто, ми самі здивовані, адже стільки зацікавлених як серед українських, так й іноземних компаній, скільки цікавились цим портом, ще не було в нашому досвіді.
Часом таке буває: ринок вважає ціну зависокою. Чи це дійсно так? У нас вже було таке: на другому аукціоні ціна зростає більше, ніж була на першому”, – зазначив начальник регіональної філії.
Міркуючи про причини невдалих торгів, Олександр Славський відзначив заборгованість підприємства та загальну вартість:
“До ціни, що ви бачите на аукціоні, додайте 20% ПДВ. А у випадку з Білгород-Дністровським портом, додайте погашення боргів (що на кінець року становили близько 100 мільйонів гривень)”, – підкреслив він.
Нагадаємо, Білгород-Дністровський порт розташований на західному березі Дністровського лиману. Він розміщується на 59 га основної території порту (має виходи до девʼяти причалів) та понад 5 га території портопункту Бугаз (один причал) в селищі Затока. Власник активу також отримає дев’ять суден, чотири тепловози, 18 портальних кранів та 56 транспортних засобів (частина надана в оренду).
З квітня 2022 року об’єкт використовується Україною як логістичний центр для портів на Дунаї. Він приймає вантажі на автомобілях та відправляє їх далі у вагонах. Тому за 6 місяців 2022 року порт збільшив обробку вантажів у 100 разів.
До війни підприємство накопичило чимало боргів – у 2019-2021 роках збиток коливався в межах 23,5-28,5 млн грн, ще 2,9 млн грн збитків отримали у січні-вересні минулого року. Крім того, станом на 30 вересня 2022 року порт накопичив 104,7 млн грн простроченої кредиторської заборгованості. Також порт заборгував 13,7 млн грн заробітної плати.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Білгород-Дністровський