План миру Зеленського, представлений під час візиту до Вашингтону: що він передбачає

0 коментарів 12717 перегляд

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з Президентом США Джозефом Байденом запропонував мирний план. Союзники Києва вже почали його обговорювати.


Президент України Володимир Зеленський у Вашингтоні представив формулу миру. План повністю не готовий, але команда глави української держави нині опрацьовує його. Очікується, що свої ідеї Офіс президента представить у першу річницю російського вторгнення 24 лютого, пише “Кореспондент”.

Як повідомило видання The Wall Street Journal, розмова Зеленського про формулу миру під час візиту до США відбулася після нещодавнього обговорення Києвом мирного плану із 10 пунктів.

“Серед усіх розмов про війну та зброю президент Зеленський мав надію на переговори”, – зазначається у публікації WSJ.

Проте, як пише видання, представники України та її союзники заявили, що переговорна позиція Києва залежитиме від ситуації на полі бою.

Гарний початок

Після від’їзду Зеленського Держсекретар США Ентоні Блінкен вже встиг обговорити його пропозицію з колегами з Великої сімки.

“Я можу просто сказати вам, що ми розглядаємо те, що він висунув. Ми дивилися сьогодні вранці відео з нашими партнерами по G7. І це одна з речей, про які ми говорили”, – розповів телеканал Блінкен CNN.

Він також назвав мирний план Зеленського “добрим початком”.

Блінкен не уточнив, скільки часу знадобиться США та Україні для спільної оцінки формули і не зміг сказати, які кордони прийме Україна за потенційним мирним планом.

Він також не відповів прямо на запитання, чи входить до планів Києва відвоювання територій аж до кордонів 1991 року. За його словами, зараз Україна зосереджена на поверненні своїх східних та південних територій, які РФ захопила після початку повномасштабного вторгнення у лютому.

“Але це аж ніяк не визначає, куди це піде і де все це зупиниться”, – сказав Блінкен, підкресливши, що рішення про те, як виглядатиме “справедливий і міцний” мир, залежатиме лише від України.

Представник Ради національної безпеки Джон Кірбі також підтвердив, що сторони домовилися про розгляд плану на зустрічі президента США Джо Байдена та Зеленського.

“З усіх наших розмов з Україною, включаючи вчорашні переговори між президентом Байденом і президентом Зеленським, ясно, що в нас одні й ті самі цілі: вільна та незалежна, процвітаюча, демократична Україна, яка демонструє, що принципи Статуту ООН дотримуються, зокрема щодо територіальної цілісності, суверенітету та незалежності, і це те, що вчора підтвердив президент”, – сказав він.

Є розбіжності

Видання The Washington Post пише, що під час зустрічі у Байдена та Зеленського вже знайшлися розбіжності у поглядах на перспективи війни: “Байден, як і раніше, турбується про те, щоб не зайти занадто далеко і занадто швидко, побоюючись ескалації”.

За даними газети, США мають три різні моделі того, як могло б виглядати припинення війни шляхом переговорів, кожна з яких має прихильників з Білого дому.

Один сценарій – частина мирного плану, запропонованого Зеленським. Він включає відхід Росії з усієї території України, яку вона окупувала, включаючи Крим, Донецьку та Луганську область.

Другий сценарій передбачає відведення військ РФ до лінії фронту 2014 року.

Третій сценарій включає відведення військ із території Донбасу, але не Криму.

Останні два варіанти Зеленський відкидає, йдеться у матеріалі. Український президент наполягає: мир може настати лише тоді, коли російські окупанти відступлять з усієї території України.

Один із чиновників розповів виданню, що на особистій зустрічі Байден запитував Зеленського, як має виглядати мирна угода. Водночас американський лідер наголосив, що “на даний момент це свого роду академічна дискусія”, оскільки немає жодних ознак того, що Росія зацікавлена у розмові.

Водночас, співрозмовник газети додав, що Білий дім прагне “обговорити погляди Зеленського на дипломатію” і в США хочуть, щоб Україна була в “максимально сильній позиції” з приводу переговорів.

Реакція РФ на план

У Кремлі сказали, що чули заяви щодо мирного плану Зеленського, який він обговорював напередодні у Вашингтоні.

“Ми чули заяви Зеленського про різні кроки, про мирний план. Але все, що до цього говорив Зеленський, йшлося без урахування нинішніх реалій, які на сьогоднішній день склалися і які неможливо ігнорувати”, – каже прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков.

Він також повторив, що російська влада не має наміру виводити війська з України.

Прокоментувати

Розміщуючи коментар, ви погоджуєтесь дотримуватися правил нашого сайту