RU UA
RU UA

В Кілії зросла ціна на воду – міський голова пояснив причину

4 коментаря 32697 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


В Кілії з сьогоднішнього дня зросли ціни на водопостачання та водовідведення, що викликало обурення у користувачів. Голова громади Вячеслав Чернявський у прямому ефірі на своїй сторінці Facebook пояснив причину прийняття такого рішення і зазначив, що це вимушений крок для покриття собівартості послуги, передає “Бессарабія INFORM”. 


Зазначимо, що рішення про необхідність підняття ціни на воду з 24,38 гривень до 29,38 гривень було прийнято на засіданні виконкому після вивчення пояснень від керівництва коммунального підприємства “Світло”. Ще в грудні 2021 року фахівці КП звернулися до міської ради з розрахунками, які вказували, що з момента останнього здорожчання (квітень 2021 року) значно виросла ціна на електроенергію для юридичних осіб: була 2,7 гривень за кіловат, а зараз – більше п’яти. Оскільки саме електроенергія є найголовнішим чинником, який впливає на ціноутворення, комунальне підприємство не мало можливим працювати за такою ж вартістю послуг, як раніше. До того ж напочатку року збільшилися мінімальна заробітна плата і ціни на паливно-мастильні матеріали. Мер також зазначив, що зміни цін, які відбулися з 24 лютого після початку військових дій в Україні, при прийнятті нової вартості водопостачання і водовідведення в Кілії враховані не були. Тобто Кілійська міська рада врахувала рекомендації влади на період військового часу.

Для уникнення значного підняття ціни на водопостачання і водовідведення на підприємстві була проведена максимальна оптимізація кадрів.

“Вже скоротили все, що могли. Більше немає чого скорочувати“, – зазначив міський голова.

Також він запропонував мешканцям громади об’єктивно порівняти вартість води в Кілії з аналогічними містами сусідніх громад, враховуючи спосіб забору води. Мер пояснив, що десь це роблять за допомогою скважин, а в Кілії – безпосередньо з Дунаю.

“Ціни в таких містах, де немає скважин, навіть вищі, ніж у нас”, – наголосив він.

Також міський голова додав, що не задоволений результатом роботи комунального підприємства, але його можна пояснити зношеністю системи і мінімальною кількістю робочих.

“Так, система стара, знаходиться в занедбаному стані. Бригада ремонтників постійно працює, фізично не встигає реагувати вчасно на всі пориви. Зараз маємо великий розбір води, через що пориви стаються частіше”, – підтримав ремонтників голова громади.

Також міський голова пояснив, чому в селах громади вода є дорожчою, ніж у місті. Справа в тому, що села забезпечуються водою, яка закуповується комунальним підприємством “Світло” у Кілійського міжрайонного управління водного господарства, яке самостійно затверджує її вартість, та наприкінці 2021 року також значно підняло ціну.

Діючі тарифи на водопостачання з 1.09.2022 року:
– для населення (питна) – 29,38 грн.;
– для населення неочищена (технічна) – 7,60 грн.;
– для інших споживачів (технічна неочищена) – 5,10грн.;
– для інших споживачів (технічна очищена) – 15,10 грн.;
– для інших споживачів та підприємств (питна) – 42,00 грн.

Тарифи на централізоване водовідведення за 1 куб. м. (з ПДВ):
– для населення – 27,30 грн.;
– для інших споживачів та підприємств – 38,00 грн.

Село Шевченкове: централізоване водопостачання за 1 куб. м. – 38,10 грн;
Село Ліски: централізоване водопостачання з одного домогосподарства в місяць – 118,10 грн;
Село Василівка: централізоване водопостачання за 1 куб. м. – 35,60 грн;
Село Фурманівка: централізоване водопостачання за 1 куб. м. – 41,90 грн;
Село Новоселівка централізоване водопостачання за 1 куб. м. – 39,20 грн.

Нагадаємо, напочатку серпня підняти ціну на воду було вимушено і місто Вилкове. Наразі діють наступні тарифи:

Водопостачання – 28,9 грн за кубометр або 105,4 за особу без зручностей і 219,62 – зі зручностями. Для мешканців багатоповерхових будинків з приладами обліку – 28,9 за кубометр, без приборів обліку – 219,62 з людини.

Водовідведення з приладами обліку – 37,89 за кубометр, без приладів обліку – 28,9 грн з людини.
Вакумне водовідведенння – 57,63 або 437,99 з особи.

Коментарі
 • Пригожин

  рублядь, ет уже не в счет, платы не будет! 😉

 • рубль

  Вы все фффффрете! Быть того – не может.

 • Боря

  Этого урода, который поднимает тарифы во время войны нужно яйца отрезать и заставить сожрать.

 • Аноним

  Шакалы.

Прокоментувати

Ваша email адреса не буде опублікована