До 45 см снігу та арктичні морози: лютий в Україні обіцяє бути крижаним
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Лютий 2026 в Україні розпочнеться з нової хвилі похолодання, й морозна та снігова погода подекуди триватиме майже до кінця місяця. Про це в коментарі “Телеграфу” розказав синоптик Ігор Кібальчич. Похолодання по всій країні підтверджує і синоптикиня Наталя Діденко.
За його даними, під впливом антициклону до нас просуватиметься холодне арктичне повітря. Спочатку морози охоплять західні та північні регіони, а надалі поступово поширяться по всій країні.
У першій декаді лютого у більшості областей, крім південних, температура падатиме до -20 °C. З 8-10 лютого морози поступово слабшатимуть. Водночас є ймовірність, що на північному заході холодна погода протримається майже до кінця місяця.
Опадів подекуди випаде на 10–40 % більше за норму. За температури нижче 0 °C більшість з них буде у вигляді снігу.
У третій декаді лютого збільшиться ймовірність дощів, але сніг триматиметься майже по всій країні, окрім півдня та Закарпаття. Подекуди товщина снігу досягне 35–45 см.
На крайньому півдні у Криму, Приазов’ї та Закарпатті холодна погода протримається недовго, каже Кібальчич. Тут до другої половини лютого очікуються вже плюсові температури. На решті території середня за місяць температура буде близькою до норми, а в північних і західних регіонах – на 255 градусів нижчою.
Ще 29 січня в Україні буде відлига, а з 30 числа температура знову почне знижуватись.
Синоптикиня Наталка Діденко каже, що першими похолодання відчують мешканці півночі, а вже на початку лютого морози накриють всю країну. Пік холоду, орієнтовно, припаде на 1-3 лютого, коли ночами температура падатиме до -15…-24 та навіть нижче.
Кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Кілія

Жестяка
Давно такого не было(
Готовимся!