Тортури замість лікування: в Одесі припинили діяльність псевдореабілітаційного центру

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
В Одесі правоохоронці викрили п’ятьох членів злочинного угруповання, які організували та забезпечили роботу псевдореабілітаційного центру, у якому незаконно утримували людей. Ділки, не маючи жодного відношення до медицини, під прикриттям громадської організації розгорнули схему фінансового шахрайства, обіцяючи людям лікування від алко- та наркозалежності. Про це із посиланням на Відділ комунікації поліції Одещини повідомляє “Бессарабія INFORM”.
Слідством встановлено, що зловмисники підшукували пацієнтів на вулиці або за рекомендаціями та запевняли їхніх родичів, що допоможуть хворим подолати залежність.
Потерпілих, серед яких були неповнолітні, утримували в зачиненому приміщенні, без медичної допомоги та зв’язку із зовнішнім світом, під психологічним і фізичним тиском. Аби змусити до покори, їх залякували, позбавляли сну, обливали водою.
Водночас родичі передавали значні суми, сподіваючись на порятунок близьких і не підозрювали, що з них просто «викачують» гроші.
Кошти зловмисники розподіляли між собою, а частину використовували для забезпечення функціонування установи.
У ході проведення спецоперації правоохоронці звільнили 10 потерпілих, із них – четверо неповнолітніх. Деякі перебували у неволі понад шість місяців.
“Поліцейські затримали у процесуальному порядку п’ятьох учасників злочинного угруповання, серед яких організатор та особи, відповідальні за охорону й силовий тиск. Усім повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 146 Кримінального кодексу України – незаконне позбавлення волі та викрадення людини, вчинені організованою групою з корисливих мотивів протягом тривалого часу. Цей злочин карається позбавленням волі на строк до 10 років.
Вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів”, – зазначили у відділі комунікацій.

Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ
Жахливо, що таке відбувається в наш час. Під виглядом «порятунку» знущались над людьми, ще й над дітьми! Ці “реабілітатори” мають отримати максимально жорстке покарання.
А де були контролюючі органи? Як така “організація” могла працювати місяцями без перевірок і втручання поліції?
Серце стискається, коли читаєш, що там були неповнолітні. Сподіваюся, всі врятовані зараз у безпеці та отримують справжню допомогу
Це ще один доказ, як легко довірливих родичів втягнути у фінансове шахрайство, граючи на болі та надії. Має бути більше інформаційних кампаній про ризики таких “центрів”.
Респект правоохоронцям за операцію. Але важливо не зупинятись: скільки ще таких “центрів” по країні маскуються під реабілітацію?
Люди, не мовчіть, якщо підозрюєте щось подібне у своєму районі! Краще перевірити і врятувати життя, ніж потім шкодувати.