Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Невтішна статистика: на Ізмаїльщині за пів року вже вирувало більше 400 пожеж

Інна Дерменжі 0 коментарів 6993 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


За перше півріччя поточного року на території Ізмаїльського району зареєстровано 425 пожеж, з них 328 пожеж (77%) сухої рослинності та сміття на відкритих територіях. Таку невтішну статистику навели в Ізмаїльському РУ ГУ ДСНС України в Одеській області, передає «Бессарабія INFORM».


Так, за перші півроку в Ізмаїлі зафіксовано 80 пожеж, в Саф’янівській громаді – 84, в Суворовській ТГ – 9, в Ренійській громаді – 70, в Кілійській ТГ – 58, у Вилківській громаді -27. Також виникло дві пожежі у природних екосистемах Вилківського лісництва.

На жаль, деякі пожежі сухої рослинності призвели до трагічних наслідків. Так, 5 липня в  селі Старі Трояни по вул. Шкільній отримали опіки дві людини: одну людину госпіталізовано до лікувального закладу, друга людина від госпіталізації відмовилась. Ще два дні тому в селі Броска по вулиці. Василя Омельченко загинула одна людина.

Рятувальники наголошують, що пожежі у природних екосистемах, сільськогосподарських угіддях, у лісових масивах, на територіях природно-заповідного фонду та інших відкритих територіях розповсюджуються на значні площі, завдають шкоди навколишньому середовищу. Для їх ліквідації залучаються сили та засоби ДСНС, Держлісагентства, а також інших служб взаємодії.

З метою попередження виникненню пожеж у природних екосистемах, сільськогосподарських угіддях, у лісових масивах, на територіях природно-заповідного фонду та інших відкритих ділянках, рятувальники Ізмаїльського вчергове звертаються до мешканців та гостей району не провокувати виникнення пожеж.

Щоб не допустити пожеж сухої рослинності та сміття, потрібно робити наступне:

  • територія повинна систематично очищати від сухої рослинності та сміття, котрі необхідно регулярно видаляти (вивозити) у спеціально відведені місця;
  • розводити багаття, користуватися відкритим вогнем на відстані менше ніж 30 м від будівель та споруд, викидати незагашене вугілля забороняється;
  • не спалюйте суху рослинність та не створюйте смітники на території природних екосистем, лісового та заповідного фонду, житлового та дачного сектору;
  • дотримуйтесь вимог безпеки під час відпочинку та проведені господарських робіт;
  • місце відпочинку потрібно прибрати, адже залишені на сонці скляні пляшки здатні спрацювати як запалювальні лінзи, переконайтесь, що горіння відсутнє;
  • у жодному разі не залишайте дітей без нагляду, постійно тримайте їх поруч з собою, спостерігайте за їхньою поведінкою, пояснюйте їм правила безпеки!

Рятувальники додають, що Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність (стаття 77 КУпАП «Порушення вимог пожежної безпеки в лісах», стаття 77-1 КУпАП «Самовільне випалювання рослинності або її залишків»). З початку поточного року інспекторським складом райуправління до адміністративної відповідальності притягнуто 7 порушників вимог пожежної безпеки.

У разі виникнення пожежі необхідно повідомляти в Службу порятунку за номером «101».

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x