Закон про множинне громадянство в Україні запрацює вже наприкінці цього року: деталі

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Міністр національної єдності Олексій Чернишов заявив, що закон про множинне громадянство для українців буде повністю готовим до кінця 2025 року. За його словами, можливість мати подвійне громадянство “зможе об’єднати всіх українців удома й за кордоном”. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM” з посиланням на інтервʼю в “La Repubblica”.
Зокрема Чернишов запевняє, що після ухвалення закону українці з двома паспортами “матимуть ті самі права, що й ті, хто залишився в Україні”. Це стосується й права голосу.
“Ми не хочемо нікого змушувати повертатися, але наша мета – об’єднати всіх українців вдома та за кордоном. Перш за все, ми приймаємо закон, який дозволить емігрантам мати подвійне громадянство, що зараз заборонено. Вони матимуть ті ж права, що й ті, хто залишився в Україні, зокрема право голоса“, – сказав Чернишов.
Проте станом на сьогодні поки що невідомо, чи зможуть українці з подвійним громадянством проголосувати на наступних виборах в Україні.
“Для того, щоб розібратися з документами, знадобиться багато часу, треба буде пройти процедуру й довести, що вони проживали в Україні“, – заявив міністр.
Нагадаємо, що у січні 2024 року президент Володимир Зеленський запропонував запровадити в Україні інститут множинного громадянства. За його словами, це “дасть змогу мати наше громадянство усім етнічним українцям та їхнім нащадкам із різних країн світу, окрім рф”.
17 грудня 2024 року Верховна Рада підтримала за основу (в першому читанні) законопроєкт № 11469 про введення інституту множинного громадянства в Україні.
Наразі, згідно з українським законодавством, держава не визнає подвійного громадянства своїх громадян.

Освіта – Ізмаїльський державний гуманітарний університет. В команді «Бессарабії INFORM” з 2023 року.
Дуже правильний крок! 💛💙 У мене двоє братів у Канаді — тепер вони зможуть мати український паспорт офіційно. Україна має бути всюди, де є наші люди!
Головне — щоб це не залишилося тільки на словах. Закон потрібний, але має бути чіткий механізм, як усе реалізувати без бюрократії.
Цікаво, як це працюватиме для тих, хто живе в Європі 10+ років і не встиг зберегти документи з України. Надіюсь, без зайвої тяганини…
Нарешті держава звертає увагу на мільйони українців за кордоном.
Дуже добре, що виняток зробили для громадян рф. Зрадники й окупанти не мають отримувати український паспорт навіть за сценарієм.