«Зачарований» Статут: аккерманські депутати все ніяк не визначаться з майбутнім районної лікарні

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
У Білгороді-Дністровському відбулася 43 позачергова сесія міської ради. Участь у пленарному засіданні взяли 30 депутатів. Перед розглядом понад 90 питань порядку денного до нього намагалися додати й ті, що стосуються подальшої долі Центральної районної лікарні. Саме вони, як і минулого разу, викликали певні непорозуміння між місцевими обранцями. Про це повідомляє «Бессарабія INFORM».
Серед інших додаткових питань, запропонованих до розгляду під час сесії міськради, депутати відмовилися погоджувати передачу в оперативне управління КНП «Білгород-Дністровська центральна районна лікарня» частини будівлі, що розташована на вулиці Свято-Георгіївській, 9. За внесення до порядку денного відповідного проєкту рішення проголосували лише 13 обранців. При цьому, не голосували — 17.
Провалилася й спроба затвердити Статут медзакладу в новій редакції. Перед голосуванням, секретар Білгород-Дністровської міської ради Олександр Скалозуб нагадав, що цей документ вже обговорювався в сесійній залі, проте депутати мали до нього зауваження через саму назву:
«Зараз виключили цю зміну назви і підготували Статут, згідно того, щоб можна було оплачувати комунальні послуги», — сказав Олександр Скалозуб.
Хоча вищезазначене рішення підтримали лише 14 присутніх аккерманських обранців, питання знову відправили на переголосування, на прохання керівниці медзакладу Оксани Соколенко. Але це ніяк не виправило ситуації, й згоди депутати в ній так і не дійшли, залишившись непохитними. Однак, за словами самої т.в.о. директора районної лікарні, на роботу медзакладу вже друга відмова депутатів затверджувати документ не впливає:
«Депутати міськради прийняли районну лікарню собі як будівлі, як землю, але не прийняли як людей, як колектив, як саму лікарню, яка має працювати. Ми хотіли перейменувати лікарню з районної в міськрайонну, щоб показати, що власниками цієї лікарні є депутати міської ради. Вони поставили умову: вони не хочуть цього, вони хочуть, щоб вона залишалася районною. Вже цей Статут ми зробили з назвою «Районна лікарня». І все одно до порядку денного не внесли. На нашу роботу це ніяк не впливає. Ми собі працюємо далі. Ну не хочуть приймати — ну не будуть приймати. Ми будемо чекати далі, коли там щось зміниться, буде якийсь вітер змін», — прокоментувала «БІ» Оксана Соколенко, керівниця Білгород-Дністровської центральної районної лікарні.
А от про передачу районній лікарні функціональних ліжок з балансу Центру первинної медико-санітарної допомоги ніхто з присутніх учасників засідання вже не сперечався. Хіба що ліжка виявилися не функціональними, а звичайними — «з матрацами». В цілому, з відповідною правкою щодо назви від комісій з ЖКГ та освіти, проєкт рішення підтримали 29 депутатів.
склалося враження, що для деяких депутатів важливіше формальності, ніж доля лікарів та пацієнтів. Медики мають працювати, а не чекати “вітру змін”
якщо лікарня працює — не заважайте їй! Підтримка колективу та пацієнтів має бути вищою за політичні амбіції.
Два рази не підтримати Статут — це вже не випадковість, а саботаж. Сподіваємось, громада зробить висновки на наступних виборах.
дуже прикро, що питання охорони здоров’я перетворюються на політичні баталії. Депутати, будь ласка, думайте про людей!
слава медикам, які попри все працюють. А депутатам варто згадати, що від їхніх рішень залежить не папірець, а життя і здоров’я людей.