Дякуємо, що читаєте нас українською💪

У громаді Ізмаїльщини планують зайнятися видобутком солі

Інна Дерменжі 3 коментаря 34506 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


У Саф’янівській громаді Ізмаїльського району мають намір зайнятися вивченням потенціалу щодо можливого промислового видобутку солі. На Одещині в даному напрямку планують працювати на територіях Усатівської та Красносільської громад. Про це йдеться в проєкті Стратегії відновлення та розвитку Одеської області на 2025-2027 рр., оприлюдненому на сайті Одеської обласної ради, передає «Бессарабія INFORM».


На даний час в Одеській області промисловий видобуток солі не здійснюється. Усі місця, які історично використовувалися для видобутку солі, зокрема Куяльницький лиман, зараз не експлуатуються.

Основними причинами є:

  1. Екологічні обмеження, оскільки більшість цих водойм є природоохоронними територіями або курортними зонами.
  2. Економічна недоцільність. Видобуток солі в регіоні був зупинений через зміни економічних умов, конкуренцію з іншими джерелами солі в Україні та світі, а також через технологічні труднощі
  3. Пріоритет іншим видам використання. Наприклад, Куяльницький лиман використовується як лікувальний курорт, що приносить значний економічний дохід.

Потенційні місця для відновлення солевидобутку:

  • Ізмаїльське родовище кам’яної солі (село Вишневе (Першотравневе) Саф’янівської громади). Має величезні запаси. Проте видобуток на глибині понад 100 метрів потребує значних інвестицій.
  • Куяльницький лиман. Теоретично можливе відновлення видобутку солі шляхом випаровування, але це може вплинути на якість лікувальних грязей.

Також у документі вказано, що в разі реалізації проєкту об’єм видобутку солі з Куяльницького лиману складає 5 тис. тонн/рік (через малі об’єми видобутку можна створити «санаторний бренд»). Об’єм видобутку солі в селі Вишневе (Першотравневе) Саф’янівської громади складає 120 тис. тонн/рік (шахтовий метод, який є екологічно безпечним).

Для успішної реалізації проєкту необхідно першочергово провести детальну оцінку територіального потенціалу для видобутку солі, включаючи геологічні, екологічні та технічні аспекти родовищ (Ізмаїльське родовище та Куяльницький лиман). Важливо розробити екологічну оцінку впливу на довкілля, щоб мінімізувати ризики для природоохоронних територій і зберегти лікувальні властивості грязей. Необхідно також розробити інвестиційну стратегію, підготувати техніко-економічне обґрунтування та залучити потенційних інвесторів із державного, приватного чи міжнародного сектору.

читайте нас в Telegram
guest

3 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
земляк
земляк

Молодці! Пишаюся своєю громадою

Катюня
Катюня

Потенціал, звісно, є! Залишилося знайти гроші!

Леонід
Леонід

Забули вказати про соляну лінзу, яка розташована в районі с. Приморське Вилківської ОТГ.

3
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x