Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Кабани на курорті або відновлення природи Бессарабії: в Сергіївці помітили диких «туристів»

Влада Кузьміна 1 коментар 9612 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


У селищі Сергіївка Білгород-Дністровського району місцеві жителі зафіксували на відео групу диких кабанів. Відповідний запис поширився соцмережами. Тварини вільно гуляли поблизу однієї з баз відпочинку та встигли вже навіть скупатися у лимані. Незвичне видовище викликало хвилю обговорень: одні жартують про «перших туристів», інші ж — вкрай занепокоєні можливим наближенням непроханих гостей до людей. Тож до чого може призвести таке знайомство — з’ясовували кореспонденти «Бессарабії INFORM». 


Поява диких звірів у населених пунктах — явище загалом позитивне. Це говорить про те, що тварини починають більше довіряти людям, — прокоментував «БІ» ситуацію з кабанами в Сергіївці директор Одеського зоопарку Ігор Біляков. За словами фахівця, все через відсутність полювання, а отже — хижаки перестають боятися людей, почувають себе серед них більш безпечно і розслаблено. Однак, наближатися до них все ж не варто, — це може призвести до сумних наслідків:

«Дикі кабани — звірі серйозні. Їх не треба підгодовувати, не треба намагатися з ними подружитися. Вони повинні залишатися все ж таки дикими звірами. Ця тварина дуже сильна. Коли вона спокійна, і їй нічого не загрожує, — вона не агресивна, і людей вона не чіпатиме. Якщо ж вона відчує загрозу для себе або своїх маленьких кабанят, вона може бути агресивною — якщо ви, наприклад, станете нападати на неї чи на її потомство, будете якось їх переслідувати чи будете дуже нав’язувати свою компанію. Зустрічаються такі люди, які бачать дику тварину і намагаються її погладити чи за вухом почесати і нагодувати. Не треба годувати, не треба взагалі підходити до них. У них є зуби, у сікачів, у кабанів самців — великі ікла. Вони можуть травмувати людину, якщо вона нападе на них. Тому бавитися та шуткувати з ними не слід», — застерігає Ігор Біляков.

Втім, кабани — не єдині дикі звірі, що таким чином навідуються до людей. Так, в Одеській області побільшало ще й сарн та лисиць, — додає спеціаліст.

Нагадаємо, що в Україні діє мораторій на полювання, який запровадили у зв’язку з воєнним станом. Заборона зокрема позитивно вплинула на популяцію козуль, зайців та фазанів, які раніше були під значним тиском мисливців.

Також ми вже писали й про загострення ситуації зі сказом тварин в Одеській області. За перший квартал цього року вже зареєстровано 208 випадків захворювання. Один із факторів, що ускладнює ситуацію, — воєнні дії, які спричинили активну міграцію диких тварин з тимчасово окупованих територій до Одещини. Внаслідок цього зростає щільність популяцій невакцинованих диких і здичавілих тварин, що посилює ризики для людей, домашніх тварин та екосистеми регіону.

 

 

 

читайте нас в Telegram
guest

1 Коментар
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Иван Дубов
Иван Дубов

Лучше конечно с ними не встречаться)

1
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x