Алея слави, хвилина мовчання та почесний маршрут: в Ізмаїлі волонтерам та військовим вдалося порозумітися з владою

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Вчора, 12 травня, в Ізмаїлі на площі Перемоги навпроти будівлі міської ради відбулися дві зустрічі військових, волонтерів та містян з представниками міської та районної влади. Обидві були продовженням акції з опротестування будівництва дороговартісної алеї слави, котра пройшла минулої суботи. Також висувалися вимоги про необхідність встановлення в місті на офіційному рівні хвилини мовчання о 9:00 та змінення маршруту, яким провозять містом Героїв, що повернулися на щиті. До яких результатів призвело звернення громадян, бачила “Бессарабія INFORM”.
Цього разу до містян, які зібралися біля імпровізованої ними Алеї з прапорцями, вийшов особисто міський голова Андрій Абрамченко (минулого разу з людьми спілкувалися його заступники). Він повідомив, що кошторис Меморіалу, будівництво якого вже розпочалося, буде зменшено. Про деталі “БІ” розповість трохи згодом.
Цього ж дня, але вже ввечері люди знову зібралися на площі, аби почути про перші результати, яких вдалося досягти після перемовин. З представників влади попри закінчення робочого дня (зустріч відбулася о 19:00) до присутніх вийшла заступниця керівника Ізмаїльського району Марина Деной. Присутній був також і очільник Болградського району Михайло Шарафаненко.
За словами військового Олега Дяченка, який узагальнив діалог з владою, порозуміння знайти все ж вдалося.
“Ми домовилися по трьох питанням. По-перше, тут, на нашій імпровізованій Алеї будуть встановлені банери та таблички. Вже у цей четвер. Щоб усі могли прийти та побачити загиблих. По-друге: є домовленість, що наші хлопці, котрих привозять “на щиті”, будуть провозити через усе місто. Щоб усі бачили, що є шана хлопцям, які загинули. Деталі маршруту ще будуть обговорюватися. І третє – до кінця тижня з усіх рупорів в місті о 9:00 буде лунати хвилина мовчання, на знак вшанування усіх тих, хто загинув у війні. Почули, зупинилися хоча б на 20 секунд, вшанували – і пішли собі далі. Ніяких труднощів тут немає“, – підкреслив у своєму зверненні до присутніх військовий.
На пропозицію присутніх щодня збиратися о 9:00 саме на цьому місці заступниця керівника Ізмаїльської РВА Марина Деной додала, що неважливо, де саме знаходиться людина о 9:00 – біля Алеї, чи на робочому місці.
“Людина може працювати у цей час. Вона може хворіти, може вести урок у школі або їхати в автівці. В нас не завжди є можливість прийти до Алеї. Але! Неважливо, де саме ви знаходитеся, – важливо, щоб пам’ять про загиблих не згасала. Зупинилися та подумали про тих, кого вже немає з нами. Ось що – головне“, – наголосила Деной.
Варто зауважити, що на сайті міської ради ще до першої суботньої зустрічі військових з представниками влади було розміщено рішення виконкому “Про заходи загальнонаціональної хвилини мовчання на транспорті на території Ізмаїльської міської територіальної громади” від 7 травня 2024 року.
В ньому йдеться саме про одну з вимог, яка була оголошена на зустрічі 10 травня – про хвилину мовчання. Згідно з текстом рішення, в місті тепер щодня з 08:59 до 09:01 зупинятимуться маршрутні транспортні засоби задля вшанування пам’яті загиблих внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Також до цього закликають усіх інших водіїв. Відповідний документ ухвалив виконавчий комітет Ізмаїльської міської ради на виконання Указу Президента України від 10 березня 2022 року № 143/2022.
Зазначається, що проінформувати перевізників про ці вимоги має управління економіки Ізмаїльської міської ради. Патрульну поліцію Ізмаїла мають проінформувати для координації заходів у межах її компетенції.
На завершення зустрічі присутні ще трохи поспілкувалися між собою, а також зробили кілька спільних фото та відео.
На клумбі з’явилася плита з зображенням Герба України, а також стало більше маленьких прапорців з іменами загиблих, й з’явилися живі квіти. Зауважимо, прапорці, встановлені під час першої зустрічі, прибрали комунальники, після чого волонтери встановили їх заново й навіть якийсь час охороняли, аби ситуація не повторилася. Волонтери вважають, що таким чином ізмаїльцям буде зручно вшанувати пам’ять загиблих близьких та знайомих – й закликали до цього усіх охочих. Зауважимо, саме така алея слави – з жовто-блакитних прапорців та бригадних прапорів – розміщена на Майдані Незалежності у столиці України.
Свою думку щодо доцільності такого формату вшанування загиблих Героїв ви можете висловити у коментарях під цією публікацією.

Освіта – Ізмаїльський державний гуманітарний університет. В команді «Бессарабії INFORM” з 2023 року.