Вічне яблуко розбрату: депутати Аккермана знову поскандалили через районну лікарню

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
У Білгороді-Дністровському вперше з початку поточного року відбулося засідання сесії. Серед дев’яноста питань порядку денного два проєкти рішень, що стосувалися долі Центральної районної лікарні, викликали найбільше дискусій. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”.
Давно сесійна зала Білгород-Дністровської міськради не бачила такої кількості депутатів – з 34 народних обранців, у залі був присутній 31.
Проте єдність щодо явки не стала приводом для об’єднання під час розгляду окремих питань. Так, голоси депутатів розділилися в ході обговорення двох проєктів рішень, а саме: «Про закріплення права оперативного управління КНП “Білгород-Дністровська районна лікарня” на об’єкти нерухомого майна по вулиці Свято-Георгіївська,9», а також «Про зміну назви та затвердження Статуту комунального некомерційного підприємства “Білгород-Дністровська міськрайонна лікарня” Білгород-Дністровської міської ради в новій редакції».
Обидва питання були одразу ж відхилені більшістю та не прийняті навіть за основу. Деякі депутати намагалися переконати колег повернутися до переголосування, але вмовляння були безрезультатними.
Дискусія щодо районної лікарні дійшла апогею під час спроби змінити назву та Статут закладу. Коли депутати відмовилися розглядати це питання, до них вкотре звернулася очільниця райлікарні Оксана Соколенко з проханням пояснити власну позицію.
“Я хочу почути тих, хто проти”, – заявила Оксана Соколенко.
Її підтримала колега Діна Базіленко, яка зазначила, що через небажання депутатів розглянути питання, блокується робота лікарні.
До обговорення приєднався депутат Грозов, який пояснив, що наразі зарано вносити зміни до Статуту, адже народні обранці Аккермана не ознайомилися з висновками комісії, яка мала з’ясувати стан справ у лікарні.
“Чотири місяці тому ми відстоювали питання збереження колективу цієї лікарні, збереження самого закладу. За цей час був призначений керівник цього закладу, з яким вже вдруге підписали договір. На сесії міської ради ми прийняли протокольне рішення, що має бути комісія, яка вивчатиме стан справ, чого потребує цей заклад, але за чотири місяці ніхто нікого так і не зібрав. І сьогодні ми бачимо, що вносяться зміни у Статут, назву, діяльність підприємства, хоча ми досі не розуміємо, що там відбувається. Щобільше, можу сказати, що до мене дійшла інформація з середини колективу про нецільове витрачання грошей… Колектив незадоволений”, – підкреслив Віктор Грозов.
Така заява Віктора Грозова не залишилася непоміченою, тож у сесійній залі стало дуже голосно. Слова колеги намагалася спростувати Оксана Соколенко.
“Я вас як військового бухгалтера запрошую до бухгалтерії подивитися всі цифри. Ви як депутат міської ради маєте можливість прийти до бухгалтерії лікарні. Щодо незадоволення у колективі – ідіть і поспілкуйтеся. Крім того, хтось писав, що лікарня доведена до банкрутства, так ось, станом на 1 лютого 2025 року на рахунках лікарні було 10 мільйонів гривень, а на сьогодні – вже 16 мільйонів гривень. При цьому здійснюється щомісячна виплата заробітної плати – близько півтора мільйона гривень, закуповується обладнання і медикаменти. І все за власні кошти. Тому, аби не бути голослівним, прийдіть і подивіться цифри”, – заявила очільниця райлікарні.
До суперечки втрутився секретар міської ради Олександр Скалозуб, який запевняв депутатів, що районний медзклад дійсно не зможе сплачувати рахунки за комунальні послуги.
Я підтверджую слова Оксани Василівни. Проблема у тому, що за наявності старого Статуту КНП не може сплачувати комунальні послуги. Я дійсно особисто звертався до казначейства з проханням до першої сесії пропускати ці платежі під особисті гарантії”, – підкреслив Олександр Скалозуб.
Пояснити депутатам важливість прийняття даного рішення намагалася і очільниця фінансового управління міськради Олена Задорожна.
“Я не знаю чому, але в минулому Статуті саме цієї лікарні був прописаний головний розпорядник коштів. Ми прийшли в тупик. Бюджетом визначено головний розпорядник коштів фінансове управління, а в Статуті – є Департамент соціального захисту. Якщо це рішення не буде прийняте, фінуправління не зможе фінансувати комунальні платежі лікарні, ні електроенергію, ні водопостачання”,- підкреслила головна фінансистка міста.
Після гучних дебатів та обвинувачень депутати знову намагалися повернутися до переголосування за цей проєкт рішення, але більшість депутатів залишилася непохитними.
Підсумовуючи обговорення, Олександр Скалозуб зазначив, що наразі перед міською радою постане три задачі щодо районної лікарні, зокрема: робота профільної комісії щодо подальшого функціонування закладу, зміна Статуту підприємства, а також оперативне управління нерухомим майном лікарні.

Освіта – Південноукраїнський державний педагогічний університет, факультет іноземних мов. У команді БІ – з 2018 року. Власний кореспондент “Бессарабії INFORM” у Білгород-Дністровському районі
Нарешті! Бо вже думала, що район залишать без лікарні. Дякую всім, хто не мовчав і боровся!
А можна тепер усіх, хто був “за ліквідацію”, відправити лікуватися десь у поле? Вони ж не бачать потреби в лікарнях.
Депутати прокинулись тільки коли запахло скандалом. Де вони були раніше, коли медики вже били на сполох?
Треба й далі відстоювати свої права. Лікарня — це не бізнес, це життя людей.
Ну добре, лікарню не закривають. Але що далі? Є гарантії, що не буде скорочень або що обладнання оновлять? Бо з цим у нас завжди складно.
А може вже пора не просто “не закривати”, а й модернізувати?
Може, ще й комісію створимо, щоб вирішити, чи нам потрібна швидка допомога? Бо з такими темпами й до неї руки дійдуть у 2026.
Чудово, що лікарню зберегли. Але тепер треба налагодити діалог між міською владою і персоналом. Бо без поваги до лікарів медицина не працює.