В Ізмаїлі конкурс з мікрогрантів для освітян отримав переможців: на що будуть витрачені кошти

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
На початку березня цього року в Ізмаїлі стартував конкурс з мікрогрантів для шкільних самоврядувань. Нагадаємо, що передувала цьому зустріч представників усіх шкіл міста, на якій освітяни дізнавалися власне про сам проєкт та можливості, які він надає. Минуло майже два місяці, впродовж яких тривала кропітка робота над майбутніми презентаціями, і врешті-решт були визначені переможці, розповідає “Бессарабія INFORM”.
Як вже повідомлялося раніше, головною метою такого конкурсу є надання дітям, молоді та освітянам навичок вирішення локальних проблем на рівні міста (села, громади) проєктним способом. Тобто, за допомогою своїх проєктів діти разом з вчителями мають реальну можливість вирішити певну проблему і покращити умови навчання або відпочинку, в першу чергу, для самих себе. Тому кожен з поданих проєктів відображав актуальну проблему, яку команда хотіла б розв’язати, а також активності, якими буде досягнуто вирішення цієї проблеми. Тема, на яку орієнтувалися кандидати на перемогу в цьому році, – це зменшення негативного психологічного впливу війни на учасників освітнього процесу в школах та посилення їхньої безпеки.
Розглядала кожну пропозицію спеціально створена компетентна конкурсна комісія. До її складу цьогоріч увійшли заступниця директора Благодійного фонду “Caritas Odesa UGCC” Світлана Колодчин, керівниця проєкту “Готуємо дітей та молодь до майбутнього” Благодійного фонду “Карітас Одеса УГКЦ” Вікторія Проскурня, ректор Ізмаїльського державного гуманітарного університету Ярослав Кічук, заступниця начальника Відділу освіти Ізмаїльської міської ради Наталія Корольова та головна інспекторка Ізмаїльського РУ ГУ ДСНС України в Одеській області Наталія Гошкодер.
Не дивлячись на те, що на початковій зустрічі у березні були присутні представники майже усіх шкільних навчальних закладів Ізмаїлу, свої роботи на розгляд комісії надали лише кілька учасників, а саме: Ізмаїльська гімназія № 14, Ізмаїльська гімназія № 10, Український ліцей ім. Т.Г. Шевченка та Ізмаїльська гімназія № 3.
Під час презентацій учасники кожної з команд детально презентували власні проєкти та відповідали на запитання, які виникали у членів конкурсної комісії. Варто зауважити, що конкурсанти також уважно слухали своїх колег.
На жаль, як ще було зазначено раніше в умовах конкурсу, організатори можуть профінансувати лише три проєкти. В результаті після детального аналізу кожної заявки та її оцінювання комісією було вирішено підтримати проєкти Українського ліцею ім. Т. Г. Шевченка, а також ізмаїльських гімназій №10 та №14.
Команда, яка не увійшла на цей раз до трійки переможців, Ізмаїльська гімназія №3, отримала заохочувальний подарунок від ректора ІДГУ Ярослава Кічука. Як було наголошено під час вручення, “на старт реалізації своєї ідеї вже відсьогодні”.
Щодо переможців, то завдяки своїм роботам вони зможуть реалізувати наступні плани.
Ізмаїльська гімназія №10 отримане фінансування планує витратити здебільшого на закупівлю спортивного обладнання для малої спортивної зали, а проєктні активності передбачають аналіз впливу фізичної культури на психологічний стан дітей: серед іншого, учням гімназії за період реалізації проєкту будуть запропоновані активні руханки, заняття йогою, фізичні комплекси та інші заходи, які мають переключити увагу дітей від військових дій до здорового способу життя, привчаючи їх дбати про себе. Особливий акцент у проєкті робиться на дітей з інвалідністю та особливими освітніми потребами.
Ізмаїльська гімназія №14 планує облаштувати зону психологічного розвантаження, що дозволить краще надавати психосоціальні послуги дітям. Метою проєкту є створення команди мультиплікаторів серед учнів гімназії, які будуть долучатися до процесів проведення психологічних тренінгів, а також зможуть підтримувати інших учнів, виходячи з глибшого та ширшого усвідомлення їхніх потреб.
Щодо Українського ліцею ім. Т.Г. Шевченка, то уся сума фінансування буде спрямована на закупівлю проєктора високої потужності, який посилить базу оснащення наявної ресурсної кімнати. Разом з тим основні активності передбачають надання психологічних послуг дітям, зокрема тим, які мають інвалідність та особливі освітні потреби, з використанням нового обладнання, яке допоможе значно більшою мірою зробити тренінги візуальними, розширюючи, наприклад, такі традиційні підходи, як арттерапія для дітей тощо.
“Конкурс мікрогрантів для шкільних самоврядувань Ізмаїльського району проводиться щороку у межах проєкту СОУП Ізмаїл. В цілому, з одного боку, він показує, що заклади загальної середньої освіти на Ізмаїльщині раді знайти зовнішнє фінансування, бо гостро потребують цього. А, з іншого боку, що персонал закладів освіти потребує відповідного навчання для реалізації власних проєктних задумів, на що першочергово спрямована ця активність з конкурсом. Ми прагнемо показати, що так освітяни можуть покращувати якість освітніх послуг тут, навчити їх самостійно шукати донорів для своїх шкіл, щоб освіта в Ізмаїльському районі розвивалася“, – розповів в коментарі для “БІ” керівник проєкту “СОУП Ізмаїл” Благодійного фонду “Карітас Одеса УГКЦ” Юрій Берлінський.
Він також зазначив, що цьогоріч вперше конкурс був орієнтований лише на міські гімназії та ліцеї – за попередні роки більшу активність показували сільські заклади освіти.
“Разом з тим ми заохочуємо майбутніх учасників не вагатися щодо власної участі та активно працювати з нами на етапі підготовки проєктної заявки у межах конкурсу: так ви зможете дізнатися більше, як правильно писати проєктні заявки, та як в цілому влаштовано грантрайтерство“, – закликав до майбутньої співпраці освітян міста Ізмаїл керівник проєкту.

Освіта – Ізмаїльський державний гуманітарний університет. Досвід роботи у журналістиці – 5 років. В команді «Бессарабії INFORM” з 2023 року.