У семи районах Одещини проведуть вакцинацію диких тварин від сказу: що потрібно знати

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
У квітні-травні 2025 року на території семи районів Одеської області проведуть пероральну імунізацію диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Захід реалізується в межах виконання Плану протиепізоотичних заходів та відповідно до рішень обласної надзвичайної протиепізоотичної комісії та розпорядження голови Одеської ОВА. Про це із посиланням на Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області повідомляє “Бессарабія INFORM”.
В умовах воєнного стану вакцинацію проведуть шляхом наземного розкладання приманок з антирабічною вакциною в мисливських угіддях, природно-заповідних зонах, трохи далі від населених пунктів і водойм.
До кампанії залучені спеціалісти державних лікарень ветеринарної медицини, структурних підрозділів Держпродспоживслужби, мисливських господарств та органів місцевого самоврядування.
Спеціалісти зауважують, що епізоотичний стан із захворюванням на сказ диких м’ясоїдних тварин на території Одеської області залишається складним, про що свідчать результати проведених лабораторних досліджень серед добутих хижих тварин.
Сказ — небезпечне вірусне захворювання, яке передається від тварини до людини. Найчастіше збудником виступають дикі хижаки — лисиці, шакали та єнотоподібні собаки. Приманки для щеплення мають форму брикету з м’ясо-кістковим запахом та містять капсулу з вакциною всередині.
Жителів області закликають не чіпати приманки, які мають форму брикету з м’ясо-кістковим запахом й містять капсулу з вакциною всередині, та не переносити їх в інші місця.
“Імунізація диких тварин — ключовий крок до запобігання поширенню сказу, тому закликаємо громадян із розумінням поставитися до заходів та дотримуватись рекомендацій фахівців”, – акцентують спеціалісти.

Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ
Дякую, що повідомили