Стало відомо, які таємниці заховані в назві міста Кілія

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Кожний мешканець Кілії, напевно, пишається тим, що рідне місто визнане найдревнішим в Україні. Цікавою також є етимологія походження назви міста, бо вона не притаманна лексиці слов’янських мов. Які історичні таємниці ховає в собі топонім Кілія, розповіла авторка книги «Знайомі незнайомці. Походження назв поселень України» Алла Коваль, передає «Бессарабія INFORM».
За даними, які наводяться в книзі, місто Кілія вперше згадується в історичних документах кінця VII століття до нашої ери як грецька колонія Лікостомон («вовча паща»). У Х столітті під час походу князя Ігоря на Візантію на правому березі гирла Дунаю було збудоване селище Києвець. Тут був низький берег, і місто часто затоплювалося водою, тому його перенесли на лівий берег.
Про сучасну назву міста існують і легенди, й досить переконливі гіпотези вчених. За легендою, Олександр Македонський, здобувши в 334 році до нашої ери перемогу над фракійцями, звелів на одному з островів у гирлі Дунаю збудувати храм на честь героя грецьких міфів Ахілла. Назву міста спочатку вимовляли як Ахіллія, а пізніше – як Кілія.
Етимолог М. Фасмер пов’язує цю назву з румунським словом сhilie, що означає «келія, житло пустельника». Інший мовознавець В. Ніконов виводить її з турецького слова killi, що означає «глинистий».
Чи не таку – глинисту – бачив Кілію козак Голота в однойменній думі?
То гуляє козак Голота, погуляє,
Ні города, ні села не займає,—
На город Килію поглядає.
Нагадаємо, що “БІ” розповідала про походження назв міст Рені, Вилкове, Болград.

Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл