Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Стало відомо, які таємниці заховані в назві міста Кілія

Інна Дерменжі 0 коментарів 19116 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Кожний мешканець Кілії, напевно, пишається тим, що рідне місто визнане найдревнішим в Україні. Цікавою також є етимологія походження назви міста, бо вона не притаманна лексиці слов’янських мов. Які історичні таємниці ховає в собі топонім Кілія, розповіла авторка книги «Знайомі незнайомці. Походження назв поселень України» Алла Коваль, передає «Бессарабія INFORM».


За даними, які наводяться в книзі, місто Кілія вперше згадується в історичних документах кінця VII століття до нашої ери як грецька колонія Лікостомон («вовча паща»). У Х столітті під час походу князя Ігоря на Візантію на правому березі гирла Дунаю було збудоване селище Києвець. Тут був низький берег, і місто часто затоплювалося водою, тому його перенесли на лівий берег.

Про сучасну назву міста існують і легенди, й досить переконливі гіпотези вчених. За легендою, Олександр Македонський, здобувши в 334 році до нашої ери перемогу над фракійцями, звелів на одному з островів у гирлі Дунаю збудувати храм на честь героя грецьких міфів Ахілла. Назву міста спочатку вимовляли як Ахіллія, а пізніше – як Кілія.

Етимолог М. Фасмер пов’язує цю назву з румунським словом сhilie, що означає «келія, житло пустельника». Інший мовознавець В. Ніконов виводить її з турецького слова killi, що означає «глинистий».

Чи не таку – глинисту – бачив Кілію козак Голота в однойменній думі?

То гуляє козак Голота, погуляє,
Ні города, ні села не займає,—
На город Килію поглядає.

Нагадаємо, що “БІ” розповідала про походження назв міст Рені, Вилкове, Болград.

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x