Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Гіркий полин Чорнобиля: у Болграді вшанували героїв і жертв катастрофи

Леся Стоянова 1 коментар 5616 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Сьогодні, 26 квітня, біля пам’ятника ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС у місті Болград відбувся урочисто-трагічний захід з нагоди Дня пам’яті загиблих у радіаційних аваріях і катастрофах та 39-х роковин Чорнобильської катастрофи. На жалобному заході побувала й кореспондентка «Бессарабії INFORM».


Представники влади, духовенства, ліквідатори та громадськість зібралися тут, щоб разом згадати події, які залишили болючий слід у долі країни та всього світу.

Зі словами пошани й вдячності до присутніх звернулися очільник Болградської районної військової адміністрації Михайло Шарафаненко, заступник голови районної ради Володимир Романовський, секретар Болградської міської ради Віра Ніколаєнко та священнослужитель Спасо-Преображенського собору Михайло Савка.

У своїх виступах вони наголошували, що пам’ять про Чорнобиль — не лише скорбота, а й нагадування про ціну людського життя, силу самопожертви та відповідальність за навколишній світ.

Також до присутніх звернувся ліквідатор катастрофи, представник районної організації «Союз-Чорнобиль-Україна» Іван Филипов. У кількох зворушливих словах він нагадав про героїзм своїх побратимів, які першими стали на боротьбу з невидимим ворогом — радіацією.

“Так, ми виконали свій обов’зок, виконали те, що перед нам поставили партія та тодішній уряд. Ми зробили все, що змогли. Але на сьогодні з трьох тисяч ликвідаторів, які були там від Одеського воєнного округу, залишилось лише п’ятсот. Тому я хочу побажати їм здоров’я, ціну якому ми знаємо, як ніхто”, – зазанчив Іван Филипов.

Присутні хвилиною мовчання вшанували героїв і жертв страшної катастрофи. До пам’ятного знаку лягли живі квіти — як символ поваги, пам’яті та вічної подяки всім, хто ціною життя і здоров’я захищав світ від атомного лиха.

За традицією після мітингу його учасники посетили Спасо-Преображенський собор, де запалити свічки пам’яті.

Нагадаємо, 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції в місті Прип’ять (УРСР, нині Україна) сталася наймасштабніша техногенна катастрофа в історії атомної енергетики. Вибух зруйнував реактор і спричинив потужне радіоактивне забруднення не лише території України, а й значної частини Європи.

У ліквідації аварії брали участь понад 600 тисяч осіб. Наслідки Чорнобиля залишаються актуальними й сьогодні — як у сфері здоров’я, так і в екології. Ця трагедія стала символом людського героїзму і страшним уроком для всього світу.

Гіркий полин Чорнобиля: у Болграді вшанували героїв і жертв катастрофи Гіркий полин Чорнобиля: у Болграді вшанували героїв і жертв катастрофи Гіркий полин Чорнобиля: у Болграді вшанували героїв і жертв катастрофи Гіркий полин Чорнобиля: у Болграді вшанували героїв і жертв катастрофи Гіркий полин Чорнобиля: у Болграді вшанували героїв і жертв катастрофи Гіркий полин Чорнобиля: у Болграді вшанували героїв і жертв катастрофи Гіркий полин Чорнобиля: у Болграді вшанували героїв і жертв катастрофи Гіркий полин Чорнобиля: у Болграді вшанували героїв і жертв катастрофи Гіркий полин Чорнобиля: у Болграді вшанували героїв і жертв катастрофи Гіркий полин Чорнобиля: у Болграді вшанували героїв і жертв катастрофи Гіркий полин Чорнобиля: у Болграді вшанували героїв і жертв катастрофи Гіркий полин Чорнобиля: у Болграді вшанували героїв і жертв катастрофи

Наголовному фото: ліквідатор катастрофи, представник Болградської районної організації «Союз-Чорнобиль-Україна» Іван Филипов

 


читайте нас в Telegram
guest

1 Коментар
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Говерла
Говерла

Світла пам’ять полеглим, вічна шана – живим!!!

1
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x