Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Болградська ТГ – єдина з Одещини учасниця національної програми з енергоефективності: що це дасть

Леся Стоянова 3 коментаря 9963 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Болградська громада стала єдиною представницею Одеської області, яка здобула перемогу в третьому конкурсі проєктів з енергоефективності в громадських будівлях, що реалізується в межах Програми «Енергоефективність громадських будівель в Україні». Серед усіх дев’яти громад-переможців саме Болград отримає фінансування від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) на термомодернізацію Болградської центральної районної лікарні. Про це повідомляє «Бессарабія INFORM».


Зазначимо, загальна сума затверджених проєктів по країні сягає 440 млн гривень (близько 10 мільйонів євро). Ці кошти дозволять модернізувати низку закладів у різних регіонах, і в тому числі — впровадити комплексні заходи з енергоощадності в одному з ключових медичних закладів Болградської громади.

Саме з метою ефективної реалізації проєктів нещодавно у столиці відбувся дводенний семінар «Управління проєктами в рамках програми ЄІБ “Енергоефективність громадських будівель в Україні” (UPBEE)». Болградську громаду на заході представляли перший заступник міського голови Андрій Гарвалов і заступник генерального директора КНП «Болградська ЦРЛ» Юрій Желясков,  які входять до складу групи впровадження проєкту «Капітальний ремонт щодо покращення енергозбереження будівлі КНП «Болградська ЦРЛ».

На семінарі учасники дізналися про етапи реалізації проєктів, підходи до закупівель, стандарти утеплення, антикорупційні запобіжники, вимоги до звітності та способи взаємодії з громадськістю. Було наголошено: успіх реалізації залежить не лише від фінансування, а й від ретельної підготовки фахівців на місцях.

«Це дуже важливий для громади проєкт. Завдяки термомодернізації Болградської ЦРЛ, планується значно зменшити споживання енергоресурсів, підвищити комфорт пацієнтів і працівників закладу, а також знизити навантаження на місцевий бюджет. Усе це стане реальністю лише за дотримання сучасних міжнародних стандартів, зокрема в утепленні, заміні вікон, облаштуванні вентиляційних систем тощо», – поділився Юрій Желясков.

Він також додав, що цей процес — не швидкий: від проєктно-кошторисної документації до старту робіт може пройти не один місяць. Але для Болградської громади це  стратегічна інвестиція в розвиток інфраструктури та добробут мешканців.

«Ми не просто впроваджуємо новітні технології, ми будуємо фундамент для комфортного та сталого майбутнього нашої громади. Вдячний команді за зусилля та міжнародним партнерам за довіру. Успішна реалізація цього проєкту — наша пріоритетна мета. Адже майбутнє громади — у відповідальному ставленні до ресурсів сьогодні», — зазначив Болградський міський голова Сергій Димитрієв.

Додамо, Програма «Енергоефективність громадських будівель в Україні» втілюється за ініціативи Міністерства розвитку громад та територій України, за фінансової підтримки Європейського інвестиційного банку, Європейського Союзу, фондів NIP та E5P, а також за участі ПРООН та Угоди мерів-Схід.

На головному фото: спікери та учасники Програми «Енергоефективність громадських будівель в Україні» на навчальному семінарі «Управління проєктами” (UPBEE)»

 

 

 

 

 

 

 

читайте нас в Telegram
guest

3 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
мешканка
мешканка

ну це дійсно важливо, головне, щоб довели до кінця

паціент
паціент
Ответить на  мешканка

Ще б систему лікування змінити до всього цього. Ні одне сучасне обладнання, модернізація чи ремонт не перекроють низьку кваліфікацію лікарів. Ось над чим треба замислитися

сусіди
сусіди

Молодці! Успіхів

3
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x