Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Журналісти опублікували повний текст угоди про корисні копалини між Україною та США

Юлія Єрська 17 коментарів 17091 перегляду

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Цього тижня Україна та США мають підписати міжурядову “Угоду про копалини”. Фінальний текст документа оприлюднили журналісти “ЄП“, передає “Бессарабія INFORM”.


Про завершення переговорів офіційно повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Він також зазначив, що сторони погодили ключову вимогу України – у текст угоди включили згадку про зв’язок із гарантіями безпеки.

Документ було сформульовано так, щоб він не потребував ратифікації Верховною Радою, що спрощує його впровадження. Однак попереду ще більш важливі переговори.

Головне юридичне зобов’язання України за угодою – розпочати перемовини зі США щодо детальнішого документа, який регулюватиме діяльність майбутнього “Інвестиційного фонду відбудови” – двосторонньої структури, яку планують створити обидві держави.

За останні дні українській переговорній команді вдалося суттєво змінити тональність документа порівняно з попередніми варіантами, запропонованими США. У нинішньому вигляді угода не лише дає можливість Трампу демонструвати свою здатність досягати швидких домовленостей, але й сприятиме міжнародній стабільності та вигідна для України.

Водночас джерела “ЄП” зазначають, що можливі незначні коригування, зокрема щодо підписантів, але основні положення вже узгоджені.

Текст угоди

ДВОСТОРОННЯ УГОДА ПРО ВСТАНОВЛЕННЯ ПРАВИЛ ТА УМОВ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ФОНДУ ВІДБУДОВИ

БЕРУЧИ ДО уваги, що Сполучені Штати Америки надали значну фінансову та матеріальну підтримку Україні з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року;

БЕРУЧИ ДО уваги, що американський народ бажає інвестувати разом з Україною у вільну, суверенну та безпечну Україну;

БЕРУЧИ ДО уваги, що Сполучені Штати Америки та Україна прагнуть тривалого миру в Україні та тривалого партнерства між їх двома народами та урядами;

БЕРУЧИ ДО уваги, що Сполучені Штати Америки та Україна визнають внесок, який зробила Україна у зміцнення міжнародного миру та безпеки, добровільно відмовившись від третього за величиною у світі арсеналу ядерної зброї;

БЕРУЧИ ДО уваги, що Сполучені Штати Америки та Україна бажають забезпечити, щоб ті держави та інші особи, які діяли вороже проти України в конфлікті, не отримали вигоди від відбудови України після приходу тривалого миру;

ВІДТАК, ТЕПЕР Уряд Сполучених Штатів Америки та Уряд України (кожен з яких – “Учасник”) укладають цю Двосторонню угоду про встановлення правил та умов Інвестиційного фонду відбудови з метою поглиблення партнерства між Сполученими Штатами Америки та Україною, як викладено в цьому документі.

Уряди України та Сполучених Штатів Америки з метою досягнення тривалого миру в Україні мають намір створити Інвестиційний фонд відбудови (Фонд), створивши партнерство у Фонді через спільну власність, яка буде далі визначена Угодою про Фонд. Спільна власність враховуватиме фактичні внески Учасників, як визначено в розділах 3 та 4. Управління Фондом здійснюватиметься спільно представниками Уряду України та Уряду Сполучених Штатів Америки. Більш детальні умови стосовно управління та діяльності Фонду будуть викладені в подальшій угоді (Угода про Фонд), яку буде узгоджено в переговорах відразу після укладення цієї Двосторонньої угоди. Максимальний відсоток володіння власним капіталом та фінансовими інтересами Фонду, який належатиме Урядові Сполучених Штатів Америки, а також повноваження представників Уряду Сполучених Штатів Америки щодо прийняття рішень, будуть у межах, дозволених чинним законодавством Сполучених Штатів.

Жоден з Учасників не буде продавати, передавати або іншим чином прямо чи непрямо відчужувати будь-яку частину своєї частки у Фонді без попередньої письмової згоди іншого Учасника.
Фонд збиратиме та реінвестуватиме доходи, що вносяться до Фонду, за вирахуванням витрат, понесених Фондом, та зароблятиме дохід від майбутньої монетизації усіх відповідних природно-ресурсних активів, що є у державній власності України (незалежно від того, чи вони перебувають у прямій або непрямій державній власності України), як визначено у розділі 3.

Уряд України вноситиме до Фонду 50% усіх надходжень, отриманих від майбутньої монетизації усіх відповідних природно-ресурсних активів, що є у державній власності України (незалежно від того, чи вони перебувають у прямій або непрямій державній власності України), визначених як родовища корисних копалин, вуглеводнів, нафти, природного газу та інших видобувних матеріалів та інша інфраструктура, відповідні до природно-ресурсних активів (таких, як термінали скрапленого природного газу та портова інфраструктура) за згодою обох Учасників, як може бути додатково описано в Угоді про Фонд. Щоб уникнути сумнівів, такі майбутні джерела надходжень не включають теперішні джерела надходжень, які вже входять до складу загальних доходів бюджету України. Часові рамки, обсяг та стабільність внесків будуть визначені далі в Угоді про Фонд.

На свій власний розсуд Фонд може зараховувати або повертати Уряду України фактичні витрати, понесені за новоствореними проєктами, від яких Фонд отримує доходи.

Внески, зроблені у Фонд, будуть реінвестуватися принаймні раз на рік в Україні з метою сприяння безпеці, захисту та процвітанню України, що буде додатково визначено в Угоді про Фонд. Угода про Фонд також матиме положення щодо майбутніх дивідендів.
Відповідно до чинного законодавства Сполучених Штатів Америки, Уряд Сполучених Штатів Америки буде підтримувати довгострокові фінансові зобов’язання для розвитку стабільної та економічно процвітаючої України. Подальші внески можуть складатися з коштів, фінансових інструментів та інших матеріальних і нематеріальних активів, критично важливих для відбудови України.

Інвестиційний процес Фонду буде розроблений таким чином, щоб інвестувати в проєкти в Україні та залучати інвестиції для збільшення розвитку, обробки і монетизації всіх державних і приватних активів, включаючи наступне, і не тільки це: родовища корисних копалин, вуглеводнів, нафти, природного газу та інших видобувних матеріалів, інфраструктуру, порти та державні підприємства, як може бути додатково описано в Угоді про Фонд. Уряд Сполучених Штатів Америки та Уряд України мають намір, щоб інвестиційний процес призводив до створення можливостей для розподілу додаткових коштів та більшого реінвестування для забезпечення достатнього надходження капіталу для відбудови України, як буде визначено в Угоді про Фонд.

Учасники залишають за собою право робити необхідні дії для захисту та максимізації цінності своїх економічних інтересів у Фонді.
Угода про Фонд включатиме належні заяви та гарантії, у тому числі необхідні для забезпечення того, щоб будь-які зобов’язання, які Уряд України може мати перед третіми сторонами, або такі зобов’язання, які він може взяти на себе в майбутньому, не спричиняли продаж, переміщення, передачу, заставу чи інші обтяження внесків Уряду України у Фонд, або активів, від яких походять такі внески, або розпорядження коштами з боку Фонду.

При розробці Угоди про Фонд Учасники прагнутимуть уникати конфліктів із зобов’язаннями України в рамках її вступу до Європейського Союзу або її зобов’язаннями за домовленостями з міжнародними фінансовими організаціями та іншими офіційними кредиторами.
Угода про Фонд передбачатиме, серед іншого, визнання того, що як сама Угода про Фонд, так і діяльність, передбачена в ній, мають комерційний характер.

Угода про Фонд підлягатиме ратифікації Парламентом України відповідно до Закону України “Про міжнародні договори України”.
В Угоді про Фонд буде приділено особливу увагу механізмам контролю, які унеможливлять послаблення, порушення або обхід санкцій та інших обмежувальних заходів.

Текст Угоди про Фонд буде невідкладно розроблений робочими групами під головуванням уповноважених представників Уряду України та Уряду Сполучених Штатів Америки. Контактними особами, відповідальними за підготовку Угоди про Фонд на основі цієї Двосторонньої угоди, є: від Уряду Сполучених Штатів Америки: Міністерство фінансів; від Уряду України: Міністерство фінансів та Міністерство економіки.

Ця Двостороння угода та Угода про Фонд становитимуть невід’ємні елементи архітектури двосторонніх та багатосторонніх угод, а також конкретні кроки для встановлення тривалого миру, зміцнення економічно-безпекової стійкості та відображення цілей, визначених у преамбулі цієї Двосторонньої угоди.

Уряд Сполучених Штатів Америки підтримує зусилля України отримати гарантії безпеки, необхідні для створення тривалого миру. Учасники намагатимуться визначити будь-які необхідні кроки для захисту взаємних інвестицій, як визначено в Угоді про Фонд.
Ця Двостороння угода є обов’язковою для виконання і буде виконуватися кожним Учасником відповідно до їхніх внутрішніх процедур. Уряд Сполучених Штатів Америки та Уряд України зобов’язуються негайно приступити до проведення переговорів щодо Угоди про Фонд.

читайте нас в Telegram
guest

17 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Ріта
Ріта

От тепер бачимо весь сенс цієї війни. Розграбити те, що залишилось

Віка
Віка

Якщо так, як написано, то краще так, ніж би все досталося рашистам

Мир
Мир

Так сподівалися на цього Трампа, а він зробив тільки гіршк(((

Анастасія
Анастасія

Я не зрозуміла, чи у війні Росії та України перемогла Америка?

Орел
Орел

«Торжество беспредела» – вот что это

Marina_B
Marina_B

Головне, щоб копалини залишалися в руках українців, а не стали власністю іноземних компаній

Denys_
Denys_

Знову ресурси віддадуть комусь замість того, щоб розвивати власне виробництво.

Kateryna
Kateryna

Невже немає інших варіантів, окрім як віддавати наші надра?

Галина
Галина

Я проти такої угоди !!!!

OxR
OxR

БЕЗПЕКА УКРАЇНИ ПОНАД УСЕ 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
НЕ ПРОСПІТЬ УКРАЇНУ 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏
ТРАМП – ЦЕ РЕКЕТ!!!!!!!!!!!!
БУДЬТЕ УВАЖНІ!!!!!!!!!!!

Varan
Varan

Це дуже важливо, щоб будь-який договір був ратифікований відповідно до українського законодавства.
Якщо путін проти того, щоб Україна закупляла американську зброю, то це означає, що він не думає про завершення війни, а лише про вигідне для раші перемир’я, щоб переозброітися і продовжити варварський тероризм.

Net
Net

На які Бумазі потрібно накінець підписать угоду щоб в Україні настав Мир. По Перемогу мовчать .Слава нашим ЗСУ допоможи їм Боже і бережи їх Боже .

Stasi
Stasi

Я зрозуміла тільки одне!у нас заберуть нафту і газ !😮 а ми будем платити в три дорога !!!😮😮😮

Алёна
Алёна

Зачем подписывать если нету гарантий безопасности? Это ж бред.

Юля
Юля

Закрадываются тайные сомнения…А кому,действительно,нужна была эта война?

Викинг
Викинг

Зеленский не легитимный говорили они и не может ничего подписывать, но передать ресурсы это другое и может подписывать документы с трампом-здесь это другое

клар
клар

То что Украина осталась с носом это понятно всем, в выиграше США и росия , ни каких гарантий безопастности. За что воевали ? Территорий нам не вернуть, да ещё всё отдать США. А где указаны сроки действия этого Фонда?

17
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x