Дякуємо, що читаєте нас українською💪

В Одеській області запрацює мобільна амбулаторія з тестування на смертельні хвороби

Олена Старушенко 2 коментаря 5805 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


З 17 лютого в Одеській області розпочинає роботу мобільна амбулаторія державної установи Одеського обласного центру контролю та профiлактики хвороб (ЦКПХ), що надаватиме послуги з профілактики та скринінгу соціально значущих хвороб: вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), туберкульозу (ТБ), вірусних гепатитів (ВГ) та інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). Зазначається, що обстеження будуть безоплатними та конфіденційними. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM” з посиланням на Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб. 


Станом на 1 січня цього року в Україні під медичним наглядом перебували 137 780 людей з ВІЛ, з них 118 701 (86%) отримує антиретровірусну терапію.
Протягом 2024 року під медичний нагляд із діагнозом вірусний гепатит C взято 8 031 людину, з них 430 — з гострим вірусним гепатитом C і 7601 — з хронічним. Також зареєстровано 2 364 випадки вірусного гепатиту B, з них 710 — гострого та 1654 — хронічного. Кількість людей з новими випадками туберкульозу, за даними 2024 року, зменшилась на 8,7% порівняно з 2023 роком (18140 людей проти 19851 у 2023 році).

Тож ця програма спрямована на зниження рівня соціально значущих інфекційних захворювань в Україні та підвищення рівня раннього виявлення небезпечних хвороб, що сприятиме ефективнішому лікуванню та зменшенню ризику поширення інфекцій у громадах.

Як повідомили в Одеському обласному центрі контролю та профілактики хвороб, у спеціально облаштованій мобільній амбулаторії люди зможуть конфіденційно та безоплатно обстежитися на ВІЛ, ТБ, вірусні гепатити та ІПСШ, а також проконсультуватися щодо профілактики хвороб. У разі виявлення інфекцій за результатами скринінгу люди одразу отримають направлення до медичних закладів.

В амбулаторії працюватиме мультидисциплінарна команда, до складу якої входитимуть:
співробітник обласного центру контролю та профілактики хвороб, який координуватиме діяльність амбулаторії;
медична сестра або лікар закладу охорони здоров’я;
соціальні працівники з неурядових організацій, які надають послуги з профілактики і догляду та підтримки людей, які живуть з ВІЛ, а також штатні соціальні працівники ЦКПХ.

Інформація про графіки роботи та маршрути виїздів амбулаторії буде незабаром опублікована на офіційному сайті ЦКПХ.

Додамо, що спеціалізовані авто для Одеського регіону закуплені в рамках співпраці Міністерства охорони здоров’я України та Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією через UNICEF Ukraine та обладнані Центром громадського здоров’я України.

В Одеській області запрацює мобільна амбулаторія з тестування на смертельні хвороби
читайте нас в Telegram
guest

2 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Ничесе
Ничесе

Бесплатно? Это на какой такой планете? Явно – не Земля)

Последний раз редактировалось Ничесе ем
Лика
Лика
Ответить на  Ничесе

Почему не верить в невозможное?

2
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x