Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Одещина не дочекається плавучих електростанцій з Туреччини

Інна Дерменжі 0 коментарів 19224 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Порти Південний, Одеса та Ізмаїл, що на Одещині, поки що не дочекаються плавучих електростанцій, які пропонувала здати в оренду турецька компанія «Karpowership». Усе через відсутність гарантій безпеки та високої вартості оренди — близько $250 мільйонів на рік. Про це, із посиланням на видання Forbes, повідомляє «Бессарабія INFORM».


Нагадаємо, що в листопаді минулого року в Україні розпочалися роботи зі спорудження інфраструктури для підключення плавучої електростанції потужністю 250 МВт.

Цей проєкт реалізується в рамках урядового рішення щодо розгортання плавучих ТЕС в Україні. 18 вересня Кабінет міністрів затвердив постанову, яка регулює заходи з організації встановлення газопоршневих і газотурбінних установок, які розміщуватимуться на суднах технічного флоту. Також у документі йдеться про послуги з оренди суден технічного флоту, на яких встановлені газопоршневі та/або газотурбінні установки, призначені для виробництва електричної енергії. Станції звільнили від необхідності отримувати містобудівні умови, відведення земельних ділянок та інших бюрократичних перепон.

Плавучі електростанції, що працюють на газі, дизелі чи біопаливі, зможуть забезпечити окремі регіони альтернативними джерелами електроенергії та захистити від блекаутів об’єкти критичної інфраструктури. У червні 2024 року голова Одеської військової адміністрації Олег Кіпер повідомив, що розглядається можливість розмістити три плавучі станції потужністю по 250 МВт у портах Південний, Одеса та Ізмаїл.

Постачальником послуг стане турецька Karpowership – провідний світовий оператор у сфері плавучих електростанцій. На початку 2023 року турецька компанія підписала з АТ «Енергетична компанія України» меморандум про взаєморозуміння, який передбачає можливість оренди плавучих електростанцій потужністю 500 МВт. Вони можуть задовольнити потреби в електроенергії 1 млн домогосподарств.

Два кораблі потужністю 230 МВт з 1 грудня мали генерувати електроенергію для Одеської області – згідно з планами, озвученими на початку жовтня Олексієм Брехтом, в.о. голови “Укренерго”. Наш регіон вимагає 800-1400 МВт залежно від пори року, з чим плавучі електростанції впоралися би. До речі, Україна витратила на підготовку інфраструктури для цих судів близько 300 мільйонів гривень. Але залучити міжнародне фінансування для того, щоб заплатити за оренду самих кораблів, не вийшло.

Крім того, проєкт не реалізувався і через агресію з боку рф. Karpowership вимагала, щоб у разі загрози суди могли піти у відкрите море. А оскільки через це будь-якої миті генерація енергії могла б припинитися, Україна визнала такий підхід неприйнятним.

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x