Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Лікує душі воїнів: аккерманець Сергій Ростіков допомагає бійцям знайти вихід із надскладних ситуацій

Сніжана Ільїна 0 коментарів 3105 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Аккерманець Сергій Ростіков очолює групу контролю бойового стресу у 21-й окремій механізованій бригаді. Військовий допомагає чоловікам, які боронять нашу державу, віднайти душевний спокій, прийняти обставини війни і вчить бійців надавати першу психологічну допомогу один одному. Історією лейтенанта поділилися на офіційній сторінці Генерального штаба ЗСУ, передає “Бессарабія INFORM”.


У цивільному житті він керував невеликим бізнесом і був громадським активістом. Перша освіта чоловіка — економічна, друга — технічна, а зараз він здобуває психологічну. Підвищуючи професійний рівень, Сергій пройшов курси підготовки у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії.

Сергій має досвід і строкової, і контрактної служби, в тому числі в українському миротворчому контингенті в Іраку. У перші ж дні повномасштабного вторгнення, тоді ще сержант, Ростіков повернувся до війська.

«Я був заступником командира взводу, командував людьми, бачив, наскільки вони по-різному реагують на обставини, і як деякі потребують підтримки. Наприкінці 2022 мені запропонували пройти офіцерські курси за напрямом військова психологія, і я одразу погодився. Ще в цивільному житті психологія мене завжди цікавила, а вже під час війни я на власному досвіді побачив, як її розуміння важливе для ефективного керування підрозділом», — каже Сергій.

Саме спілкування з людьми офіцер вважає найбільш цікавим аспектом своєї роботи. Каже, що є такі людські історії, поруч із якими кіно здається нецікавим.

«Захоплює сила духу деяких людей, незважаючи на величезну втому і часом нелюдські навантаження на полі бою, вони все одно зберігають душевний спокій і почуття гумору», — каже Сергій.

Приїжджаючи на позиції, полігон чи в лікувальний заклад психолог допомагає військовим віднайти душевний спокій.

“Сьогодні у Збройних Силах України існує потреба у кваліфікованих військових психологах. Цивільні психологи, які призиваються на військову службу, не завжди мають досвід роботи із бойовою психотравмою, що викликає у них розгубленість та невпевненість при наданні психологічної допомоги військовослужбовцям. Водночас, цивільний досвід та свіжий погляд часом стає визначним фактором у напрацюванні дієвих змін у підготовці та роботі військових психологів”, – зазначили у Генштабі.

В умовах нестачі фахівців-психологів у підрозділах, особливого сенсу набуває навантаження самого психолога і адекватне розуміння його роботи на війні.

У підрозділі ти не можеш сказати: “Я послухаю шістьох, а інших — наступного разу”. Іноді доводиться працювати стільки, скільки вимагають обставини. Звісно, таке навантаження важко порівняти з постійним перебуванням на позиціях під час обстрілу, втім, робота психологів на війні доволі важка та виснажлива.

Кожний новий день несе для військового психолога нові виклики, і він має бути готовий до них. Для деяких людей психолог — то затамована надія, що його вислухають, що він не сам на сам із своїми проблемами, що завжди можна знайти вихід, навіть у найскладніших життєвих ситуаціях. Так бачить свою роботу Сергій Ростіков. І люди йому довіряються.

Нагадаємо, психотерапевт та військовий капелан, учасник бойових дій Георгій Овощніков розповів журналістам “Бессарабії INFORM”, що насправді відбувається з психікою на “нулі”, з якими травмами військові повертаються у мирне життя, як можна допомогти їм впоратися насправді, та чого потрібно уникати під час спілкування.

 

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x