Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Чоловіків за кордоном віком 25-60 років автоматично внесуть до реєстру військовозобов’язаних: що відомо

Сніжана Ільїна 0 коментарів 19548 перегляду

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Чоловіків віком 25-60 років, які до 24 квітня 2024 року зверталися до паспортних сервісів за кордоном, внесуть до Реєстру військовозобов’язаних. Для цього Державна міграційна служба сформує перелік відповідних осіб і передасть їхні дані Міністерству оборони, пише OBOZ.UA.


Ці зміни затверджені постановою Кабміну від 14 лютого 2025 року №163 та передбачають передачу відомостей, зокрема, про особисті дані, місце проживання та реквізити документів. На основі цієї інформації Територіальні центри комплектування поставлять громадян на військовий облік, створивши для них електронні військово-облікові документи.

Йдеться про чоловіків, які перебувають за кордоном, але зверталися до паспортних сервісів для оформлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон та їх не отримали. ДМС одноразово сформує перелік відомостей і передасть їх Міноборони для внесення відомостей до Реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів “Оберіг”.

Які відомості про українців передадуть до Міноборони:

відцифрований образ обличчя;
прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);
дата та місце народження;
стать;
місце проживання та місце перебування;
реквізити паспорта громадянина України або документа, що дає право громадянину України на виїзд за кордон (серія та/або номер, дата видачі, орган, що видав, строк дії);
відомості про громадянство;
унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності);
відомості про оформлення документів для виїзду за кордон на постійне проживання або залишення на постійне проживання за кордоном, або повернення в Україну.

На підставі цих даних ТЦК за зареєстрованим чи задекларованим місцем проживання громадян, що перебувають за кордоном, зможуть взяти їх на військовий облік та сформувати військово-облікові документи в електронній формі.

Якщо місце проживання не зареєстровано чи не задекларовано, то працюватимуть з документами ТЦК, визначені Генеральним штабом ЗСУ.

Чоловіків не направлятимуть на військово-лікарську комісію, і їм не буде потрібно проходити медичний огляд.

Також зміни торкнулися порядку внесення до Реєстру даних про юнаків віком 16-25 років, зокрема тих, хто перебуває за кордоном. Інформація надходитиме через систему “Трембіта” з державних реєстрів, включно з базами Міністерства внутрішніх справ, Мін’юсту, Державної податкової служби, Держприкордонслужби та Пенсійного фонду. Автоматично оновлюватимуться також дані щодо інвалідності.

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x