Відлуння катастрофи у Чорному морі: до Тузлівських лиманів прилетіли птахи у мазуті
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
15 грудня, поблизу Керченської протоки внаслідок аварії танкерів «Волгонефть-212» та «Волгонефть-239» стався значний витік мазуту, що створило загрозу масштабної екологічної катастрофи в акваторії Чорного моря. За повідомленням екологів, через зіткнення суден загинули десятки тисяч птахів, кожного дня знаходять мертвих китоподібних, і на жаль, це далеко не всі наслідки трагедії. Постраждалі птахи, менше ніж за місяць, після аварії прилетіли до Бессарабії. Про це розповів співробітник НПП “Тузлівські лимани” Іван Русєв, передає “Бессарабія INFORM”.
За інформацією еколога, велика пірникоза, яка була знайдена у Національний природний парк “Тузлівські лимани” частково обмазана мазутом імовірно прилетіла з місця аварії.
“Відомо, що велика пірникоза літає швидко махаючи крилами і може пролетіти велику відстань. Спостерігали ми і за великим бакланом, якій був в такому ж стані як і пірникоза, але дістати його з води було неможливо”, – написав пан Русєв.
Як зауважив Іван Русєв, фахівці кожного дня ведуть спостереження за узбережжям Чорного моря.
Птаха, що не вижив, відправлять на дослідження в Одесу – до Українського центру екології моря, щоб провести лабораторні дослідження птаха на наявність нафтопродуктів і їх імовірний зв’язок з якістю нафтопродуктів, які попали у Чорне море під час аварії танкерів.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Білгород-Дністровський