Українське Дунайське Пароплавство отримало результати експертизи з Кілійської громади
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
У 2022 році на Дунаї спостерігався дефіцит перевалки зерна. Пароплавство долучилось до розбудови дунайської логістичної інфраструктури.
“На території Кілійського заводу в УДП була ділянка зі старим причалом, яка багато років не використовувалась. Ми відновили паспортні глибини, інвестували в обладнання. За два роки стивідорний комплекс заробив для компанії 141 млн грн. В чотири рази більше ніж сума капітальних інвестицій (34,5 млн грн). Ми нарешті змогли планувати відвантаження, а не чекати черги в порту. Завдяки Кілії, ми більш ефективно оперували флотом, акумулювали великі партії агропродукції та завантажували борт – великі морські судна у Констанці“, – розповів заступник генерального директора Владислав Бєлах.
Як зазначили у компанії, на відміну від багатьох приватних стивідорів, УДП працювало в білу та сумлінно сплачувало податки з наданих експортерам послуг.
“Пароплавство не митниця і не податкова та не має повноважень для втручання в господарську діяльність зернотрейдерів. Але ми гарантуємо, що процес перевалки зерна відбувався прозоро” – підкреслили у компанії.
Зазначено, що завдяки роботі стивідорного комплексу в Кілії у держбюджет вже надійшло 69,4 млн грн. Це більше, ніж сплачено деякими приватними стивідорами.
“Експертиза довела очевидне – і для держави, і для підприємства проєкт виявився дуже прибутковим. Ми працювали за ринковими тарифами з урахуванням того, що дістатись в Кілію можливо лише автотранспортом, що збільшує витрати на перевезення порівняно, наприклад, з портом Ізмаїлу, де є залізничне сполучення.Наразі проєкт законсервований, але все обладнання в робочому стані, хоч завтра можемо відновити діяльність – все до гвинтика збережено“, – пояснив Владислав Бєлах.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл