Сусідня Румунія вночі підіймала авіацію: “можливо впав безпілотник”
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Мешканці румунського прикордоння сьогодні вночі, 17 січня, могли спостерігати вибухи на українській стороні Дунаю через атаку безпілотників. Проте на цьому справа не завершилася – згідно з повідомленнями українських сил протиповітряної оборони, один безпілотник перетнув кордон та залетів у повітряний простір сусідньої держави. Трохи згодом румуни виявили “сліди можливого удару безпілотника” в прикордонному з Україною повіті Тулча. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM” з посиланням на румунські ЗМІ та Міноборони Румунії.
Міністерство національної оборони Румунії через таку ситуацію підняло в повітря два винищувачі для моніторингу ситуації. В районі Плауру були виявлені сліди можливо розбитого дрона. Це підтвердило інформацію про «порушення повітряного простору» країни.
“Починаючи з 1:35 ночі два літаки F-16 ВПС Румунії у складі бойової служби Повітряної поліції вилетіли з 86-ї авіабази Борча для моніторингу повітряної ситуації. Літак повернувся на базу близько 3:48“, – ідеться в повідомленні.
Відповідне повідомлення про стан ситуації було надіслано Головною інспекцією з надзвичайних ситуацій близько 01:46, в якому населення закликали сховатися в безпечних місцях протягом наступних 90 хвилин. Невдовзі після передачі повідомлення жителі Тульчі могли почути специфічні шуми літаків, що пролітали над національним повітряним простором.
Водночас Національний військовий командний центр повідомив Генеральну інспекцію з надзвичайних ситуацій щодо встановлення заходів оповіщення населення повіту Тулча. У зв’язку з цим близько 01:45 надійшло повідомлення RO-Alert, а о 03:30 було оголошено про припинення заходів оповіщення на всіх постраждалих територіях, зазначається у прес-релізі МАпН.
“У диспетчерській ГСУ Тулча зареєстровано лише один дзвінок від мешканця округу, який звернувся за додатковою інформацією“, – йдеться у повідомленні.
Команди Міноборони провели польові обшуки та виявили біля міста Плауру (між Цетальхіоєм та Тудором Володимиреску), поблизу кордону сліди можливого ураження дрона.
Сили МАПН продовжать моніторинг повітряного простору та дослідницькі місії у районах, де внаслідок цих ситуацій можуть виникнути ризики.
МАПН інформувала та інформує союзні структури в реальному часі про ситуації, що виникають внаслідок нападів.
“Міністерство національної оборони рішуче засуджує ці атаки, здійснені російською федерацією проти деяких об’єктів та елементів української цивільної інфраструктури, які є невиправданими та такими, що серйозно суперечать нормам міжнародного права“, – йдеться у повідомленні Міноборони Румунії.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл