Президент України дав вражаюче інтерв’ю американському блогеру: Зеленський незвично багато матюкався
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Президент України Володимир Зеленський дав майже тригодинне інтерв’ю американському блогеру та подкастеру Лексу Фрідману, в якому зокрема говорив про шляхи досягнення миру та згадав про перші дні великої війни. При цьому він нецензурними словами згадав обіцянки США перед початком вторгнення, а також вперше заявив, що говорив з Лукашенком, і той вибачився та просив вдарити по Білорусі у відповідь. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM” з посиланням на BBC NEW “Україна”.
Під час розмови стало відомо, що Зеленський очікує на зустріч із Трампом і анонсував, що його візит до США має бути одним із перших після інавгурації.
Зазначимо, що на початку розмови Лекс Фрідман заявив, що планує поїхати і записати таке ж інтерв’ю до Путіна. Також блогер вірить, що Путін, Трамп і Зеленський мають зустрітись 25 січня – після інавгурації президента США – і домовитись про мир.
Зеленський переважно говорив українською, хоча Фрідман хотів, щоб розмова була російською. А Лекс Фрідман – популярний у трампістських колах США, раніше він мав розмови з самим Трампом та Ілоном Маском.
Дідусь на фронті
На початку розмови блогер запитав про Другу світову. Зеленський нагадав, що його дідусь був на фронті, в піхоті, і мав понад 30 нагород.
“Його рідні брати – вся сім’я була розстріляна, закатовані фашистами. Його батько був головою села, його розстріляли, у братській могилі поховали. Чотири брати – всі пішли на війну. Він єдиний був з військовою освітою, він один повернувся“, – згадав Зеленський.
Він також додав, що дід був полковником і працював у кримінальному розшуку все життя потім.
Санкції – “х…я”
Коли мова пішла про початок великого вторгнення Росії, то Зеленський згадав свої розмови з керівництвом США.
“Я просив одне у США – якщо ви впевнені, у вас є докази, якщо вiн (Путін. – Ред.) вам каже, що буде вторгнення. Прошу дві речі – посильте нас зброєю, а найкраще посильте нас передумовами, щоб не було війни. Залякайте його (Путіна. – Ред.), не кажіть, якщо він прийде, якщо прийде через кордон, якщо почне вбивати, то ми введемо санкції. Вибачте, але це х…я, реально“, – заявив президент.
Після великого вторгнення США та інші країни заходу поступово запровадили проти Росії жорсткі санкції та почали активне постачання Києву зброї.
Лукашенко і Мозирський завод
Окремо Зеленський згадав початок війни і розмову з керівником Білорусі Олександром Лукашенком. Через її територію росіяни вдерлися і йшли на Київ. А також запускали ракети по Україні.
“Я говорив з Лукашенком телефоном, і він вибачився, він казав, що “це не я”, з його території пускали ракети, і пускав Путін. Він казав, “ти повір, це не я, я не контролюю. Я йому сказав, що він такий самий убивця”, – згадав Зеленський.
Президент України твердить, що Лукашенко попросив його вдарити по Білорусі.
“Він мені каже – “вдар по нафтопереробному заводу, ти ж знаєш, як багато він для мене значить”. Це був Мозирський завод. Я йому кажу – ти про що кажеш, яка відповідь. Це було на другий чи третій день війни“, – твердить Зеленський.
Раніше про подібну розмову і прохання президент не казав.
Припинення вогню – як це можливо за Трампа
На питання про перспективи перемир’я Зеленський спочатку нагадав історію 2019 року, коли він домовився з Путіним про чергове перемир’я на Донбасі, але його тоді Росія швидко порушила.
“Я йому дзвонив, а він казав – “не може бути”. Я йому дзвонив до тих пір, поки росіяни перестали піднімати слухавку взагалі. Я хотів наступну зустріч, росіяни відмовляли, ми пробували робити через різні країни, але росіяни не хотіли, якусь хрень несли“, – згадав Зеленський.
І далі президент України розповів про віру у силу президента Трампа зробити сильною Україну. Але висловив сумнів, що без гарантій безпеки для України мирні зусилля будуть результативними.
“Що буде, якщо Трамп досягне перемир’я без гарантій безпеки для України? Хоча б для територій, які ми контролюємо. Що буде, якщо зробить припинення вогню, а через три місяці Путін почне нову хвилю атаки? Як буде виглядати Трамп і Україна?” – заявив Зеленський.
“А чому Путін почне? Він боїться сьогодні Трампа. Як тільки Трамп піде на припинення вогню без серйозних гарантій безпеки для України, він дасть Путіну пас. Бо в голові у Путіна посварити мене з Трампом, в голові у нього закінчити війну окупацією нашої території”, – далі повів Зеленський.
Він закликав не чекати на бажання Путіна, а змушувати його зупинити війну.
На питання журналіста, як знайти шлях до миру, Зеленський погодився, що треба припинення війни.
“Він є – це шлях до припинення вогню. Сильна Україна і її позиція, ми можемо поговорити про це з Трампом. Ми можемо говорити про гарантії безпеки, але як швидкий крок. НАТО – швидкий крок для початку. Я розумію почуття Трампа, але НАТО – це сильні гарантії безпеки для всіх людей“, – почав викладати Зеленський своє бачення.
“Друга частина – це пакет зброї, але ми не будемо її використовувати, якщо припинення вогню буде працювати. Але вона повинна залишитись, не так, як це було раніше, при всій повазі до США, але я не хочу, щоб ситуація повторилась, як це було з Байденом. Прошу, санкції зараз, зброя зараз, тоді побачимо, чи почнуть вони (росіяни знову наступати. – Ред.)”, – розповів своє бачення досягнення миру.
При цьому він знову наголосив, що “якщо не матимемо гарантій безпеки, то Путін прийде знову”.
Фрідман зауважив, що вступ до НАТО може бути, але не всієї території.
“Є інші ідеї – взяти в НАТО Україну, але мінус Луганськ, Донецьк, Запоріжжя, Херсонська область і Крим“, – зауважив журналіст.
“Законодавче запрошення до НАТО робиться Україні. Але НАТО може діяти на частині, що контролюється Україною. Про це можна домовитись. Це невеликий успіх для нас, але якщо ми бачимо дипломатичний спосіб завершення війни, це може бути перше”, – пояснив він своє бачення вступу в НАТО.
Але Зеленський наголосив, що такий сценарій може бути за умови надання потужного пакета зброї. “Друге – це пакет зброї, я не готовий сказати, що це таке, все написане. В основному це залежить від волі США, частково ЄС дасть, і частково США. Для пакета потрібна єдність – отже пакет і санкції”, – резюмував Зеленський.
Також він закликав США боротись з російською енергетикою, коштом якої фінансується війна.
“В інтересах усіх людей, щоб на ринку не було російської енергетики, він мусить її закрити. Це нормально, американська нафта і американський газ, чому б і ні? І дешевше це буде для світу, і гроші для США. Він буде задоволений, і президент і ваш народ будуть щасливі, рішення за вами. У Путіна не буде грошей на війну“, – сказав Президент.
Зустріч з Трампом, а потім Путіним
Фрідман припустив, що було б добре, якби 25 січня Зеленський сів з Трампом і Путіним, і вони домовились про перемир’я і гарантії безпеки.
“Я не проти, щоб 25 січня на мій день народження ми сіли передусім з Трампом. Ми з ним домовляємось, як ми спроможні зупинити війну і зупинити Путіна. Також важливо, щоб Європа теж мала голос. Впевнений, що Трамп з Європою можуть запропонувати сильні гарантії безпеки, і після цього вже може бути розмова з росіянами. А не просто, що ми одразу сіли втрьох“, – виклав він своє бачення.
Зеленський анонсував, що після інавгурації він має відвідати США і зустрітись із Трампом.
“Він мені телефоном казав, що мій візит буде одним з перших до нього. Для нього ця тема важлива. Надіюсь, будемо зустрічатись“, – додав Зеленський.
Зеленський також заявив, що хотів би приїхати на інавгурацію президента США Дональда Трампа 20 січня, але тільки у разі запрошення від нього.
“Я не можу приїхати, особливо в час війни, якщо президент Трамп напряму мене не запросить. Це просто некрасиво. Я така людина, я в гості без запрошення не можу“, – сказав він.
Зеленський додав, що існують певні “моменти з безпекою”, і американська сторона має забезпечувати йому охорону, хоча він цього й “не хоче”.
При цьому Зеленський вважає, що хибно думати, нібито Путін вже хоче сідати розмовляти, а Україні не хоче.
Будапештський меморандум і по..р на Україну
Говорячи про гарантії безпеки, Зеленський нагадав про “Будапештський меморандум”, який мав її захистити в обмін на відмову від ядерної зброї.
Зеленський наголосив, що Україні для припинення війни потрібні надійні гарантії безпеки не лише “на папері”, оскільки свого часу гарантам Будапештського меморандуму було “по…ру” на Україну.
“Що написано в меморандумі? Консультації, Україна проводить консультації, якщо порушено її територіальну цілісність. І всі повинні бути на консультаціях, всі повинні приїхати, повинні зустрітися терміново – Америка, Британія, Росія, Франція, Китай. Чи хтось приїхав? Ні. Чи хтось відповів на ці листи офіційні? Хтось консультації провів? Ні. Чому? Та по…еру. Це ж зрозуміло російською? От як російською було по..ру, так і всім іншим гарантерам було по…ру на цю країну, на цих людей, на ці гарантії безпеки“, – досить грубо розповів Зеленський.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл