Посеред зими в Українській Бессарабії розцвіла червонокнижна квітка
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Протягом зимових днів між Різдвом та Новим роком в Українській Бессарабії сталося перше дивовижне природне явище для цієї пори року – цвітіння пізньоцвіта анкарського. Про це, посилаючись на еколога Івана Русєва, повідомляє «Бессарабія INFORM».
Унікальну рослину з Червоної книги України виявила команда Національного природного парку «Тузлівські лимани». Як зазначив Іван Русєв, дивовижне явище природи вже «оголосило початок весни», побачивши світ у басейні річки Кагильник недалеко від міста Татарбунари.
Місцеві мешканці називають квітку – брандушкою. Ця рослина, за словами еколога, вважається найбільш раннім ефемероїдом серед первоцвітів.
«В цей зимовий сезон, воно вже почало показувати свої перші листочки одразу після зимового сонцестояння у 2024 році і перші рослини зацвіли у дати між Різдвом та Новим роком. Основна загроза рослині – антропогенна трансформація місць, де вони ростуть, випасання худоби в зимовий період, розорювання степів та лісорозведення на степових ділянках, надмірне рекреаційне навантаження, збирання з метою продажу, викопування бульбоцибулин. Слід зазначити, що через протизаконне розорювання більш 50% степових ділянок у НПП “Тузловські лимани”, ця рослина зникла в нацпарку більше 30 років тому», ─ йдеться у дописі науковця.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Білгород-Дністровський