Перехоплення “Орєшніка”, Курська операція та битва за Покровськ: провідні тези інтерв’ю головкома Сирського
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Головнокомандувач Збройними силами України Олександр Сирський дав нове інтерв’ю про ситуацію з російським повномасштабним вторгненням. Воєначальник розповів, як удари Сил оборони по промисловості на території РФ вплинули на використання ворогом снарядів, про битву за Покровськ та про те, що темпи мобілізації в Україні не покривають потреби ЗСУ на передовій. Розмову Сирського з журналістом Андрієм Цаплієнком опубліковано на Youtube-каналі ТСН. Також Головком поділився, чи має Україна захист від російського “Орєшніка”, і чому насправді була потрібна Курська операція. Головне з інтерв’ю у добірці – OBOZ.UA.
Україна не має систем ППО для перехоплення “Орєшніка”
За словами Сирського, у світі є лише кілька систем ППО, здатних перехопити нову російську ракету “Орєшнік”. Україна нині таких систем на озброєнні не має, однак працює над створенням власної системи протиповітряної оборони, а також ракетної системи, яка могла б стати стримуючим фактором проти застосування таких ракет.
“Це нас спонукає до створення власної системи протиповітряної оборони, яка була би і протиракетною. Це спонукає нас активно вести і переговори з союзниками, щоб отримати таку систему. І,звичайно, це повинно спонукати нас до створення сучасної ракетної системи, яка могла б бути стримуючим фактором проти застосування такої зброї росіянами”, – сказав він.
Виграти війну в обороні неможливо
“Скільки ти оборонятимешся, стільки ти відступатимеш. А ми змушені тримати оборону і тримати свої сили фактично вздовж усієї лінії фронту”, – сказав він.
В умовах, коли РФ має перевагу, Україні потрібно впроваджувати те, в чому вона має перевагу.
“Ми першими у світі створили Сили безпілотних систем. У нас зараз йде нарощування безпілотної складової. Ми активно розвиваємо роботизовані платформи, ми розвиваємо наземні бойові платформи”, – резюмував Сирський.
Про Курську операцію
Розпочавши операцію на території Росії, Україна випередила ворога у розгортанні резервів уздовж кордону біля Сум, Харкова й Вовчанська. Росіяни не очікували, що у ЗСУ є бригади, які були виведені в резерв для відновлення боєздатності, сказав Сирський.
Ворог був вимушений відмовитися від планів наступати на Харків та Суми. Росіяни зібрали близько 43 тисяч особового складу в районі Бєлгорода на Харківському напрямку і 26 тисяч на Сумському напрямку.
Вже у червні 2024 року війська РФ почали переходити до наступу, а Україна мала знайти, як відволікти противника. Тоді було знайдено слабке місце ворога на Курському напрямку.
“Безпрецедентний випадок, коли країна-агресор вимушена була оборонятися на своїй території, руйнувати свої населені пункти. Вона змушена була перекинути з інших напрямках і створити угруповання, яке нараховувало 67 тисяч осіб з найкращих своїх частин. І додатково те, що залишилось від 11 тисяч північнокорейських військовослужбовців”, – сказав Сирський.
Мобілізація не покриває потреби ЗСУ
Головнокомандувач нагадав, що видав розпорядження про заборону переведення у піхоту висококваліфікованих спеціалістів Повітряних сил. Однак темпи мобілізації не закривають потреб армії і є потреба в особовому складі на фронті. Тому нині тривають заходи щодо зменшення у ЗСУ логістичної складової, складової забезпечення та обслуговування, але в “розумних межах”.
“Ми повинні підняти адекватну кількість особового складу у наших механізованих бригадах, і потреби та можливості мобілізації, на жаль, не покривають цю потребу”, – сказав він.
За його словами, штаби знають ці задачі і вже провели розрахунки.
“Звичайно, наша задача не допустити, щоб хтось із цієї категорії, яку я назвав (кого заборонено переводити у піхоту. – Ред.), потрапив на фронт”, – запевнив Сирський.
Росіяни вдвічі зменшили використання боєприпасів після ударів ЗСУ
Удари Сил оборони по військових цілях на території РФ вплинули на військові спроможності країни-агресора. В останні кілька місяців витрати артилерійських боєприпасів у російській армії зменшились практично вдвічі.
“Якщо раніше ця цифра сягала до 40 тисяч на добу, то зараз значно менше”, – заявив головком.
ЗСУ вражають промислові підприємства, які виробляють боєприпаси, частини до ракет або продукцію подвійного призначення. Також цілями стають об’єкти нафтопереробної промисловості противника.
За 2024 рік РФ втратила на фронті більше людей, ніж за два попередні роки
“Загальні втрати росіянза нашими підрахунками склали понад 434 тисячі особового складу, з них приблизно 150 тисяч – загиблими за 2024 рік. За цей рік (2024 рік) бойових дій він втратив більше, ніж за два попередні роки війни”, – повідомив Сирський.
Битва за Покровськ
За словами воєначальника, ЗСУ “докладають усіх зусиль”, щоб не допустити захоплення ворогом Покровська. Водночас росіяни росіяни роблять усе можливе, щоб до нього дістатися, кидаючи у штурми свої найкращі підрозділи.
“Деякі “пророки” розповідали, що ми втратимо Покровськ ще 30-го вересня, але 30-те вересня пройшло. Потім розповідали, що 30 жовтня ми втратимо. Я просто хочу сказати, що противник зосереджує там свої найкращі підрозділи, свої найкращі частини”, – повідомив Сирський.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Білгород-Дністровський