Дякуємо, що читаєте нас українською💪

МСЕК більше не існує: замість неї на Одещині тепер працюватимуть експертні команди

Олександра Каверіна 0 коментарів 7614 перегляду

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Корупційні скандали навколо посадовців медико-соціальних експертних комісій по країні, які дають або відмовляють людині у статусі інвалідності, нарешті повинні залишитись у минулому. Поклала цьому початок Верховна Рада України, яка наприкінці грудня 2024 року проголосувала за відповідний законопроєкт у другому читанні. Замість МСЕКів, які ліквідовують, з січня з’являться експертні комісії у кластерних і надкластерних лікарнях. Це назвали сучасною системою оцінювання функціонування особи, повідомляє “Бессарабія INFORM”.


З нового року виконувати роботу медико-соціальної експертної комісії – визначення інвалідності – повинні створені експертні команди. Вчора, 16 січня, в Одесі відбувся спеціальний брифінг, на якому директорка департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації Оксана Рокунець-Сорочан детально пояснила про нововведення.

МСЕК більше не існує: замість неї на Одещині тепер працюватимуть експертні команди

Зокрема, вона повідомила про те, що з 20 січня на Одещині повинні запрацювати 59 фахових експертних команд на базі 13 закладів здоров’я. Так, наприклад, в Одеській обласній клінічній лікарні буде: гематологічний, офтальмологічний, травматологічний, кардіоневрологічний профілі.

На жаль, після ліквідації МСЕК наразі лишилися нерозглянутими 1 845 справ про надання групи інвалідності. Тому їх вже перевели в електронний формат і розподілили між експертними командами відповідно до профілю.

Як зауважила директорка, щодня переглядається близько 42 справ, та станом на сьогодні медогляд вже пройшли 590 людей, а отримали групу інвалідності лише 435.

На сьогодні ті люди, які ще минулого року здали документи на розгляд до МСЕК, та їх справи не встигли розглянути, автоматично передаються до закладів охорони здоров’я, відповідно до профілю. Наразі ці люди оглядаються, та їм дається відповідна довідка на руки, та далі вони у пенсійному фонді починають отримувати інвалідність та соціальну підтримку автоматом“, – каже чиновниця.

Зазначається, що електронна система охорони здоров’я дає можливість автоматично зібрати всі довідки. Після отримання інвалідності пацієнти отримують індивідуальний реабілітаційний план, де прописані особливості його роботи, які роботодавець повинен виконати.

Додатково ми зробили на сайтах кожного закладу дані експертної команди. Вони ведуть свій електронний облік: всі зміни в законодавстві, всі зміни, які відбуваються у них на території — чи то зміна локації, чи то зміна спеціаліста, чи то зміна якихось інших елементів, висвітлюються обов’язково на сайтах. Людина може зайти та подивитися, як організована команда, як вона працює, в якому форматі. І там є частина, де можна залишити свої скарги чи побажання й зауваження, а також поспілкуватися з адміністратором“, – пояснила чиновниця.

Щодо особового складу, то у МСЕК Одеської області працювали 150 співробітників. З них 72 людини вже досягли пенсійного віку й підуть на заслужений відпочинок, а решта – у нові експертні команди.

Людям, які отримали інвалідність раніше і не можуть пройти медичний огляд цього року з поважних причин, хвилюватися не варто – за словами директорки, статус інвалідності їм автоматично продовжується до 1 липня 2025 року.

Додамо, що за повідомленням міського голови Ізмаїла Андрія Абрамченко, в місті від 1 січня оцінювання повсякденного функціонування пацієнтів (встановлення інвалідності) у межах нової системи, що замінила МСЕК, проводять 2 експертні команди КНП ІМР ІРОО «Ізмаїльська міська центральна лікарня» в поліклінічному відділенні дорослого населення за адресою: м.Ізмаїл, вул. Клушина, 6, каб № 40 (телефон для довідок: +380688568446).

Варто нагадати, що під час лікування та обстеження основного захворювання, що спричиняє серйозні наслідки для здоровʼя або інвалідизацію, пацієнта на кожному етапі його шляху до отримання статусу інвалідності або рекомендацій супроводжує лікуючий лікар – профільний спеціаліст, який надає медичну допомогу та організує обстеження, а також оформлює направлення на оцінювання повсякденного функціонування з фаховим обґрунтуванням стану та потреб пацієнта.

Лікуючим лікарем можуть бути лікар вузького профілю (наприклад, онколог, хірург, кардіолог, невропатолог та ін.) залежно від основного захворювання, сімейний лікар або терапевт (якщо пацієнт перебуває у зоні бойових дій чи на деокупованій території; або у справі пацієнта є всі необхідні медичні документи і не потрібні додаткові обстеження).

Для військовослужбовців направлення може оформити голова ВЛК або лікуючий лікар.

Щоб пройти оцінювання:
– зверніться до лікуючого лікаря (він оцінить ваш стан, проведе необхідні обстеження та сформує направлення);
– підготуйте необхідні документи (паспорт, РНОКПП (за наявності), військово-обліковий документ (за наявності); медичні документи, що підтверджують діагноз та актуальний стан здоров’я; документи про раніше встановлену інвалідність (за наявності);
– оберіть разом з лікарем форму оцінювання (очно, заочно, дистанційно (телемедицина) чи виїзною командою);
– отримайте результат.

Повідомлення про час і місце оцінювання, а також висновок експертної команди (цей документ замінює довідку МСЕК) можна отримати електронною поштою.

Контакти для довідок та повідомлення про зловживання:
0 800 505 201, 0 800 602 019 (гаряча лінія МОЗ),
1667 (гаряча лінія НСЗУ);
050-418-82-77, 063-625-00-23, 048-753-31-44 (телефони гарячої лінії Департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної (військової) адміністрації);
або bit.ly/moz_form

Наостанок зазначимо, що окрім Ізмаїльської міської центральної лікарні, в Одеській області експертні команди працюють в лікарнях міст Арциз, Білгород-Дністровський, Роздільна, Подольськ, Чорноморськ та Одеса.

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x