Мешканці Одещини знаходяться в зоні ризику ще одного вірусу
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
В українському суспільстві днями почала ширитись панічна інформація про виявлення в Україні та навіть смерть від чергового китайського вірусу. Зважаючи на швидке розповсюдження панічних заголовків, Центр громадського здоров’я України поспішив заспокоїти населення та детально пояснив, чи дійсно настільки страшний вірус, як його представляють, передає “Бессарабія INFORM”.
“Нова” хвороба має назву метапневмовірус, і насправді курсує територією України вже не один епідсезон. Тож ситуація рутинна та повністю контрольована. Більш того, Центр громадського здоров’я щотижня надає інформацію про цей та інші віруси, які є актуальними в межах епідсезону.
Симптоми метапневмовірусу схожі на застуду або легкі випадки грипу: нежить, кашель, температура. У порівнянні з таким захворюванням, як грип, метапневмовірус зазвичай протікає значно легше й дуже рідко викликає ускладнення.
Захист від нього не потребує особливих заходів, окрім тих, які ми знаємо з дитинства:
– регулярно мийте руки з милом;
– уникайте контактів із хворими людьми;
– дотримуйтесь етикету кашлю (прикривайте рот серветкою чи згином ліктя);
– періодично провітрюйте приміщення.
“Не менш важливою є інформаційна гігієна – довіряйте виключно офіційній інформації!“, – закликали у Центрі громадського здоров’я України.
Додамо, що метапневмовірус виявили ще у 2001 році, він належить до родини Pneumoviridae разом із респіраторно-синцитіальним вірусом (RSV). Він, як вже говорилося вище, схожий за симптомами на грип, може спричиняти захворювання верхніх і нижніх дихальних шляхів.
У зоні ризику — маленькі діти, люди похилого віку та люди з ослабленою імунною системою.
Зараження відбувається крапельним шляхом. Частіше захворювання проходить легко у вигляді нежитю і кашлю, але може бути тяжким із розвитком дихальної недостатності, що частіше спостерігається у людей з ослабленим імунітетом, після трансплантації легенів тощо.
Орієнтовний інкубаційний період — від трьох до шести днів, а середня тривалість — сім-десять днів. Такий вірус найбільш активний протягом пізньої зими та навесні.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл