Дякуємо, що читаєте нас українською💪

У степу на Одещині вперше за сто років вдалося отримати потомство куланів

Інна Дерменжі 0 коментарів 11934 перегляду

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Восени 2021 року у Тарутинський степ, що на Одещині, було випущено групу куланів. Їх випуск у дику природу степу – це експеримент, перша спроба за довгі роки повернути тварин в природу, на ділянки степу, не обмежені парканами та іншими перешкодами, які стримують тварин на певній території. Тварини досі добре себе почувають і вперше за сотні років мають потомство, яке вже повністю є здичавілим. Про це повідомляє «Бессарабія INFORM» з посиланням природоохоронну організацію «Rewilding Ukraine».


Ще одна група наразі утримується у великому вольєрі в Тарутинському степу. На жаль, екологи не можуть поповнювати групу, бо заповідник «Асканія-Нова» тимчасово окупований і поки немає звідки брати нових куланів.

Кулани живуть у маленьких соціальних групах, які складаються з однієї домінуючої самки та її потомства. Самці можуть жити самостійно або створювати тимчасові групи, намагаючись зайняти місце домінуючого самця в групі.

«Часто можна побачити стадо самиць, яке гордо йде степом. І за ними йде один-єдиний сумний самець, якого тримають у стаді виключно для однієї ролі – розмноження», – каже фахівець з ревайлдингу Олексій Пудовкін.

Кулани – неймовірно швидкі тварини, які можуть розвивати швидкість до 70 км/год на коротких дистанціях. Завдяки своїй витривалості вони можуть подолати великі відстані в пошуках їжі та води, що робить їх ідеальними мешканцями степових та напівпустельних ландшафтів.

У степу на Одещині вперше за сто років вдалося отримати потомство куланів

Кулани володіють високим рівнем інтелекту і можуть адаптуватися до змін у середовищі. Вони використовують свої навички для знаходження води та їжі, а також для захисту від хижаків.

Як і багато інших пустельних тварин, кулани зазвичай активні вночі, коли температура падає, і вони можуть уникати спеки. Вони проводять більшу частину дня в тіні або в сховках, щоб зберігати енергію.

У степу на Одещині вперше за сто років вдалося отримати потомство куланів

Незважаючи на свою витривалість і адаптивність, кулани є зникаючим видом. Браконьєрство, знищення середовища існування та конкуренція з іншими видами тварин ставлять під загрозу їх популяцію. Тому ревайлдинг та зусилля з охорони природи мають велике значення для збереження цього виду. Стадо куланів у Тарутинському степу є єдиним диким стадом куланів у Європі.

У степу на Одещині вперше за сто років вдалося отримати потомство куланів

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x