Одещина у трійці лідерів серед випадків цькування у школах
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Наприкінці жовтня в Україні запрацювала кнопка для звернень щодо булінгу. За цей час вже подано 85 анонімних повідомлень. За даними Міністерства освіти та науки України, 80% заяв щодо булінгу подаються батьками і лише 20% — дітьми. Цією можливістю вже скористалися у 16 регіонах країни. Переважну більшість заяв було подано у Києві та області: 36 повідомлень. Наслідують Одещина та Львівщина — по 9 та 8 повідомлень відповідно. Такі дані оприлюднено на офіційному сайті Опендатабот, передає “Бессарабія INFORM”.
Як зазначається, за 10 місяців 2024 року поліція зафіксувала у школі понад дві сотні випадків цькування. Кожен другий протокол за цькування складаються на підлітків у віці з 14 до 16 років. Переважно, на булінг скаржаться батьки.
У порівнянні з періодом до початку повномасштабної війни, випадків цькування поменшало. У 2021 році таких протоколів було 336.
Майже кожне шосте зафіксоване правопорушення – це булінг, вчинений групою людей або ж повторно (37 справ).
12 протоколів склали на освітян, які знали про булінг, але не повідомили про нього.
Наразі за булінг карають, переважно, штрафами від 850 грн до 3400 грн. Освітня омбудсменка України Надія Лещик вважає, що підвищення штрафів до 10 00 гривень зробили їх більш дієвим інструментом у боротьбі із цькуванням в освіті.
Цькувальники несуть адміністративну відповідальність, починаючи з 16 років. До цього моменту за вчинки дітей відповідають їхні батьки.
Керівники навчальних закладів також несуть відповідальність за замовчування інцидентів з булінгом. За це їх можуть оштрафувати або також відправити на виправні роботи й відраховувати до 20% від заробітку.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Білгород-Дністровський