Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Мирні переговори, удари “Орєшніком” та звільнення Курщини: головні тези путіна на підсумковій пресконференції

Олександра Зимня 0 коментарів 8235 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Президент Росії Володимир Путін проводить велику пресконференцію за підсумками року. Другий рік поспіль її обʼєднують з “Прямою лінією”, під час якої російському президенту ставлять запитання громадяни. Основні теми, яких торкнувся Путін, у добірці ВВС.Україна.


Перші питання конференції стосувалися економічної ситуації та зростання цін, війни з Україною, зокрема бойових дій на Курщині, та нової російської зброї “Орешник”.

Як стверджують організатори, цього року росіяни відправили Путіну близько 2 млн. запитань. Підсумкові конференції Путін проводить щогрудня з 2001 року, крім 2022-го, коли Росія вторглася в Україну.

Про війну в Україні та Курщину

Війни в Україні торкалися кілька запитань.

Головред російського агентства ТАСС запитав, як Путін оцінює хід “спеціальної військової операції” і “чи стала перемога ближче?”.

Путін відповів, що ситуація на фронті змінюється кардинально.

“Рух йде по всій лінії фронту, просування відбувається на квадратні кілометри щодня”, – сказав він.

Він додав, що наперед загадувати складно, але Москва рухається до своїх первісних задач, означених на початку “спеціальної операції”, так Кремль називає повномасштабне вторгнення в Україну.

Мешканка Курщини запитала російського президента, коли “звільнять” Курську область.

“Конкретну дату я не називатиму”, – відповів Путін, але запевнив, що це обов’язково відбудеться. Він додав, що на відбудову Курської області вже виділили 108 млрд рублів.

Водночас, за різними даними, втрати Росії у війні значно перевищують втрати України. Так, майбутній спецпредставник США з питань України Кіт Келлог у нещодавньому інтервʼю Fox Business заявив, що Росія втратила у війні у 5 разів більше солдатів, ніж Україна.

Також Кремль приховує участь північнокорейських солдатів в операції у Курській області.

Про мирні переговори та Трампа

Журналіст американського телеканалу NBC спитав Путіна, що він зможе запропонувати майбутньому президенту Дональду Трампу, коли вони зустрінуться.

Путін каже, що готовий будь-коли зустрітися і поговорити з Трампом, але вони не спілкувалися чотири роки.

“Вам дуже хотілося б, щоб Росія була ослабленою. Але Росія стала набагато сильнішою за останні три роки – ми стаємо по-справжньому суверенною країною, ми мало від кого залежимо”, – заявив Путін. За його словами, боєздатність російської армії зараз найвища у світі.

Американський журналіст також запитав, чи Путін готовий піти на компроміс у мирних переговорах з Україною.

Путін відповів, що це українська сторона відмовилася від переговорів. Він заявив, що були домовленості у Стамбулі, які могли бути досягнуті.

“Але приїхав ваш прихильник Джонсон, із гарною зачіскою (мається на увазі колишній прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон) і сказав, що треба воювати до останнього українця. Ось вони й воюють, але вже закінчуються, ці українці”, – відповів Путін.

“Ми то готові, але треба щоби інша сторона була готова до компромісів”, – додав він.

Нагадаємо, що гарантії безпеки Україні, озвучені у Стамбулі навесні 2022 року, не передбачали вступ України до НАТО. Водночас Київ вважає, що єдиною гарантією безпеки для України може бути її запрошення до альянсу.

На питання про те, з ким Путін готовий сісти за стіл переговорів, він відповів, що тільки з “легітимним представником української влади”. Російський лідер повторив свою тезу про нелегітимність нинішньої влади в Україні, адже, за його словами, в українській конституції немає пункту про продовження повноважень президента в умовах воєнного стану.

Насправді ж українське законодавство чітко регулює виборчий процес під час воєнного стану, запровадженого з лютого 2022 року. У таких умовах проведення президентських, парламентських чи місцевих виборів неможливе, тому рішення про призупинення виборів у 2024 році відповідає нормам Конституції. Президент за чинним законодавством працює до обрання нового.

Як припускали аналітики Інституту вивчення війни, Путін знову почав говорити про нелегітимність влади в Україні, адже розглядає зміну режиму в Києві як необхідну передумову для “переговорів” з Україною.

Раніше Путін оголосив ультиматум, що готовий до перемовин тільки якщо Україна виведе свої війська з Донецької, Луганської, Запорізької і Херсонської областей.

Аналітики зауважують, що саме від Путіна залежить те, чи почнуться мирні перемовини.

Про РПЦ

Представниця руху “Інша Україна”, створеного Віктором Медведчуком (його ще називають “кумом Путіна”), у своєму питанні торкнулася церкви в Україні та начебто переслідувань вірян в Україні.

Путін заявив, що в Україні відбувається “розірвання” церкви і назвав “безбожниками” владу країни, яка обмежила роботу РПЦ.

“Вони навіть не атеїсти. Атеїсти – це люди, які у щось вірять”, – заявив російський президент. “Вони етнічні євреї, але хто їх бачив у синагозі?” – Додав Путін.

Верховна Рада заборонила Російську православну церкву в Україні. Проте вона не забороняла УПЦ, яка досі, за даними влади України, має зв’язок з РПЦ.

Скасовувати реєстрацію структур УПЦ зможе тільки суд за 9 місяців після ухвалення закону, проте тільки у тому разі, якщо вони не розірвуть зв’язок з Московським патріархатом.

Цей крок обумовлений тим, що керівник РПЦ Кирило є одним з ідеологів війни проти України і вбивства українців, він особисто благословляє військових на війну й називає її священною.

При цьому саме російські війська знищили вже понад сто храмів УПЦ в Україні, а також вбили понад десять священнослужителів. Серед інших російська ракета знищила кафедральний собор УПЦ в Одесі.

Про Орєшник

Путін знову похвалив нову балістичну ракету “Орешник”, якою Росія нещодавно вдарила по Дніпру. Він заявив, що шансів збити її немає ні в кого.

“Давайте проведемо високотехнологічний експеримент, дуель”, – сказав російський лідер.

“Нехай зберуть усі (європейські та американські) системи ППО та ПРО, виберуть об’єкт, наприклад у Києві, а ми вдаримо по ньому “Орєшніком” і подивимося, що станеться”, – сказав Путін.

Він також сказав, що не знає, чому ракета отримала таку назву.

Раніше військові експерти припускали, що “Орешник” може перехопити американська система THAAD, якої щоправда немає в України. Найкращим засобом для перехоплення таких цілей є ракети SM-3 з екзоатмосферним перехоплювачем, які працюють разом із системою Aegis.

Система Aegis, встановлена в Польщі та Румунії, призначена для перехоплення міжконтинентальних балістичних ракет до розділення їхніх бойових блоків.

Українським силам може бути складно перехоплювати ракети типу “Орешник”, тому найімовірніший спосіб – це збивання окремих блоків ракети, пояснював головред Ракету “Орешник” може перехопити американська система THAAD, але Україна навряд чи зможе її отримати.

Найкращим засобом для перехоплення таких цілей є ракети SM-3 з екзоатмосферним перехоплювачем, які працюють разом із системою Aegis.

Українським силам може бути складно перехоплювати ракети типу “Орешник”, тому найімовірніший спосіб – це збивання окремих блоків ракети.

Про економіку

Володимир Путін розпочав виступ із досить передбачуваного опису економічних успіхів. Він повідомив, що економіка стабільна, попри санкції, а за два роки вона зросла на 8%.

Потім він перейшов до міжнародних порівнянь, переконуючи, що російська економіка зростає швидше, ніж економіка єврозони та США. Далі він згадав рекордно низький рівень безробіття -2,3%.

Як коментує кореспондентка BBC Ольга Шаміна, Путін часто говорить про низьке безробіття. Щоправда, забуває уточнити, що низькі показники пов’язані з поганою демографією – на ринок праці вийшло нечисленне покоління 1990-х років.

Щоправда, цього разу Путін таки повідомив, що в економіці є тривожний сигнал – висока інфляція. Він сказав, що напередодні зустрічався із головою ЦБ Ельвірою Набіулінною. Вона йому повідомила, що інфляція виявилася 9,2-9,3%.

Цю ситуацію він назвав “розігрівом” економіки. Путін навіть визнав, що наступного року це обернеться уповільненням економіки до 2%.

“Ця річ неприємна і погана – зростання цін”, – сказав Путін. І насамкінець він дозволив собі те, що зазвичай не дозволяє, – критику на адресу ЦБ. Останнім часом Центральний банк багато критикують. І Путін вперше за багато років публічно дорікнув ЦБ неефективністю.

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x