Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Громади Болградщини не освоїли мільйони гривень освітньої субвенції

Катерина Матієшина 0 коментарів 11907 перегляд

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Деякі громади Болградщини досі не використали освітню субвенцію. Про це йшлося під час чергової апаратної наради районної державної адміністрації. Про це, із посиланням на орган влади, повідомляє «Бессарабія INFORM».


Начальниця відділу освіти, охорони здоров’я, культури та спорту Інна Гуткан ознайомила присутніх з підсумками використання освітньої субвенції за 2024 рік в Болградському районі.

Як було зазначено, основним цільовим призначенням освітньої субвенції, яка надходить із державного бюджету місцевим бюджетам, є спрямування на оплату праці з нарахуванням педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти та інклюзивно-ресурсних центрів.

У 2024 році місцеві бюджети Болградського району на оплату праці педагогічних працівників отримали освітню субвенцію у сумі 427 564,1 тис. грн. Наразі, із загальної суми субвенції використано 366 051,45 тис. грн, а залишок станом на 12 грудня складає 61 512,65 тис. грн.

Також було передбачено субвенцію в розмірі 6 747,280 тис. грн. для реалізації реформи «Нова українська школа» на закупівлю засобів навчання, компʼютерного та мультимедійного обладнання для 7 класів НУШ. На даний час субвенція не використана. Доповідачка зазначила, що територіальними громадами зареєстровано платіжні доручення в Казначейській службі у сумі 4 006,665 тис. грн.

Крім того, на закупівлю обладнання для оснащення кабінетів предмета «Захист України» та підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які викладатимуть дану дисципліну, виділено 9 583,027 тис. грн. Жодна з громад, за інформацією РДА, не використала кошти цієї субвенції.

Для закладів освіти Криничненської, Кубейської, Василівської та Теплицької громад цього року Уряд виділив 8 234,0 тис. грн. на придбання чотирьох шкільних автобусів.

Для 19 шкіл Болградського району ЮНІСЕФ виділив 4 648,0 тис. грн. До переліку потрапили чотири заклади Арцизької громади, три – Болградської, два Бородінської, два – Василівської, три – Городненської, один – Криниченської, по одному – Кубейської та Павлівської, два – Тарутинської. Кожна зі шкіл отримає по 290 500 гривень, а кошти зможуть спрямувати на підготовку до зими, зокрема, на обігрів, утеплення, заміну вікон і дверей; закупівлю, встановлення й ремонт електро- і теплогенерувального обладнання; ремонт інженерних мереж (водопровідних, опалювальних, електричних, вентиляційних, каналізаційних); транспортування та зберігання закупленого обладнання, запчастин, матеріалів і пального. Частину коштів (до 83 000 гривень) заклади освіти можуть спрямувати на ремонт шкільних їдалень (харчоблоків) та закупівлю, встановлення й ремонт обладнання для шкільних їдалень та інвентарю до них. Ця допомога є разовою. Субвенція ще не використана, не всі громади отримали кошти.

Кабінет Міністрів України 4 жовтня 2024 року затвердив виділення державної субвенції на організацію гарячого харчування учнів 1–4 класів. Всього громади Болградського району отримали на 2024 рік 8 341,3 тис. грн., а використання даної субвенції здійснюється поступово.

«За допомогою публічного порталу DREAM на модернізацію харчоблоків у школах отримали три громади нашого району в 4 закладах освіти: Арцизька – 1 заклад, Болградська – 2 заклади та Криничненська – 1 заклад. Станом на 05 грудня 2024 року використання коштів здійснено Арцизькою громадою на 30%, Болградським ліцеєм № 2 на 26%, Болградським опорним ліцеєм на 28%, Криничненською громадою на 43%», ─ розповіли в РДА.

Крім того, 5 грудня 2024 року Уряд вніс зміни до формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами й затвердив розподіл на січень–серпень 2025 року.

До майбутнього розрахунку освітньої субвенції з 1 вересня 2025 року буде додано кількість учнів комунальних і приватних закладів загальної середньої освіти з кількістю учнів щонайменше 45 осіб. Це рішення не стосується початкових і спеціальних шкіл (в останніх навчаються учні з особливими освітніми потребами). Раніше з 1 вересня 2016 року за кошти субвенції не здійснювалося фінансування закладів загальної середньої освіти (крім закладів початкової школи та приватних закладів загальної середньої освіти), кількість учнів у яких становила менш як 25 осіб.

Громади Болградщини не освоїли мільйони гривень освітньої субвенції

 

 

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x