Аварія російських танкерів загрожує екологічною катастрофою Чорному морю
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Вчора, 15 грудня, поблизу Керченської протоки внаслідок аварії танкерів «Волгонефть-212» та «Волгонефть-239» за повідомленням медіа стався значний витік мазуту, що створює загрозу масштабної екологічної катастрофи в акваторії Чорного моря. У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України зробили заяву щодо даної ситуації. Про це, посилаючись на Міндовкілля, повідомляє «Бессарабія INFORM».
За попередньою інформацією, причиною аварії стали недотримання російською стороною технічних вимог до безпеки мореплавства, зокрема використання річкових суден у відкритому морі в умовах шторму.
«Це є наслідком зневажливого ставлення росії до міжнародних стандартів безпеки, що є типовим для агресора», ─ йдеться у заяві Міністерства.
В Українському науковому центрі екології моря наголосили, що витік мазуту матиме катастрофічні наслідки для морської екосистеми. Йдеться про загибель планктону, отруєння риб, морських птахів та інших живих організмів через токсичний вплив нафтопродуктів. Також екологи прогнозують забруднення донних відкладень та прибережних зон, що є середовищем існування багатьох видів морської флори і фауни, а також порушення харчових ланцюгів, що призведе до довгострокових змін у біорізноманітті регіону. Деякі постраждалі види можуть потребувати десятиліть для відновлення.
«Витік мазуту внаслідок аварії російських танкерів не є випадковістю, а ще одним підтвердженням безвідповідальності росії у ставленні до природи. Це не перший випадок, коли країна-агресор проявляє повну байдужість до всього, що становить цінність для вільного світу. Україна вже зафіксувала понад 6800 злочинів російських окупантів проти довкілля і 3,1 трлн грн збитків від їхньої агресії. Злочини проти довкілля, які супроводжують агресивні дії росіян в Україні, відображають повне нехтування принципами сталого розвитку, екологічної безпеки та міжнародного права», ─ заявляють в Міндовкілля.
Для оцінки збитків, завданих морській екосистемі внаслідок аварії танкерів, за дорученням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Світлани Гринчук, фахівці міністерства, Українського наукового центру екології моря та Державної екологічної інспекції працюють над моделюванням наслідків надзвичайної події та здійснюють збір даних про масштаби забруднення. Також готуються звернення до відповідних природоохоронних комісій та конвенцій.
«Цей інцидент підкреслює необхідність посилення міжнародного контролю за дотриманням стандартів безпеки судноплавства та тиску на російську федерацію для запобігання забрудненню морського середовища в майбутньому. Росію необхідно змусити відшкодувати завдані збитки», ─ підсумували у заяві.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Білгород-Дністровський