«Зупиніть російський екоцид в Україні», ─ українські парламентарі закликали світ допомогти
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Українські парламентарі виступили на конференції СОР29, що пройшла 12 листопада, закликаючи до відповідальності росії за воєнні злочини та презентуючи стратегію “зеленого” відновлення. Голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко та заступник Голови Комітету Олена Криворучкіна звернулись до учасників заходу, що об’єднали представників 190 країн світу, зупинити російський екоцид в Україні. Про це, посилаючись на ВРУ, повідомляє “Бессарабія INFORM”.
Олег Бондаренко, зокрема, зазначив, що першочерговою задачею є притягнення агресора до відповідальності за завдані Україні екологічні та інші збитки.
“Вже зафіксовано 280 випадків екологічних воєнних злочинів, скоєних росією. Україна – перша країна у світі, яка зібрала докази екоциду. Наша мета полягає в тому, щоб притягнути агресора до відповідальності за екологічні злочини. Наша країна першою у світі розслідує воєнні злочини проти довкілля та забезпечує відповідальність у межах національної юрисдикції. Але нам необхідна підтримка світу у цьому питані, адже це зона міжнародної юрисдикції”, – заявив Олег Бондаренко.
Голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко під час свого виступу зазначив, що збитки, завдані країною-окупантом українському природному середовищу, вже оцінюються в десятки мільярдів доларів і зростають з кожним днем. Він підкреслив, що ці руйнування мають катастрофічні наслідки для екосистеми країни та потребують міжнародної підтримки для відновлення. Олена Криворучкіна, своєю чергою, акцентувала увагу на тому, що питання екологічної безпеки безпосередньо пов’язано з досягненням справедливого миру в Україні. Вона нагадала, що наслідки російського екоциду не обмежуються лише Україною, оскільки екологічні катастрофи, спричинені агресією, відчувають на собі і країни Європи.
“Будь-які “зелені” програми, будь-яка модернізація виробництва не дасть вагомого результату доки в Україні триває загарбницька війна, яку розпочала росія. Російська повномасштабна війна вже призвела до понад 200 млн тонн викидів CO2. І це не проблема не тільки України, і навіть не Європи, це проблема всього цивілізованого світу. Сьогодні безумовна вимога світової екологічної безпеки – мир в Україні!”, – резюмувала заступниця Голови Комітету Олена Криворучкіна.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Білгород-Дністровський