Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Селищна рада на Ізмаїльщині отримала нову назву: а що ж з громадою?

Інна Дерменжі 0 коментарів 17037 перегляд

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


У Суворовській громаді Ізмаїльського району офіційно перейменовано Суворовську селищну раду на Катлабузьку. Таке рішення ухвалили депутати 12 листопада під час сесії, оскільки 19 вересня Верховна Рада України перейменувала селище Суворове на Катлабуг. Проте офіційно використовувати нову назву ще не можна. Чому, розповість «Бессарабія INFORM», посилаючись на вже Катлабузьку селищну раду.


Стосовно перейменування Суворовської громади, наразі не існує чітких законодавчих схем, які б швидко надавали  цю можливість. Як пояснило «БІ» джерело в парламентському комітеті держвлади, місцсамоврядування, регрозвитку та містобудування,  наразі місцеві ради можуть змінити лише назву юридичної особи, що, зокрема, зробила Суворовська селищна рада.

«З назвами громад складніше, бо вони утворені та зафіксовані в нормативних актах Кабміну. Йдеться, насамперед, про внесення змін в Перспективний план формування територій громад Одеської області. Тому без проходження складної процедури зробити це швидко поки неможливо. А ця процедура нереальна.

Наразі, зокрема, серед депутатів профільного комітету обговорюється законопроєкт, аби цю процедуру спростити, і передбачити механізм, щоб Кабмін безболісно з перейменуванням адмінцентру змінював назву громаді. Це найпростіше рішення, яке існує наразі», – пояснив наш співрозмовник.

Хочеться привести декілька фактів про назву Катлабуг. Всім відомо, що Катлабуг – це назва озера, на березі якого розміщено  селище. Саме озеро має довгу історію, що налічує кілька тисячоліть. Згідно з археологічними знахідками, вже в давнину це місце було густо заселене. На його берегах було знайдені артефакти, зокрема, амфори з написами давньогрецькою мовою. Озеро також відоме завдяки Трояновому валу, спорудженому римлянами, що зберігся на його північному березі. В ХVI столітті на озері відбулась знаменита битва, коли Штефан Великий здобув перемогу над турецьким військом, змусивши ворога потонути в озері. Кажуть, що після тих подій і з’явилась назва «Катлабуг», що походить від місцевого діалекту та означає «глибоке місто».

Селищна рада на Ізмаїльщині отримала нову назву: а що ж з громадою?

 

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x